האקר פרץ בחג המולד ל-BBC ומכר גישה לשרתים שלו

בחג המולד הצליח האקר רוסי לחדור אל שרת של ה-BBC וניסה למכור גישה אליו בתשלום - מה שיכול היה להעניק להאקרים גישה לחומרים רגישים של רשת השידור הבריטית

לוגו רויטרס
רויטרס

האקר השתלט בסודיות על שרת מחשבים ב-BBC, רשות השידור הציבורי בבריטניה, ופרץ בקמפיין ביום חג המולד כדי לשכנע פושעי סייבר נוספים לשלם לו עבור גישה למערכת.

לא ידוע אם ההאקר הצליח למצוא קונים, אבל מערכת הביטחון של BBC הגיבה לנושא בשבת והם מאמינים כי הם הצליחו לאבטח את האתר, לפי אדם המקורב לנושא. דובר מטעם BBC סירב להגיב לתקרית. "אנחנו לא מגיבים על נושאי אבטחה", הוא אמר.

רויטרס לא יכולה לקבוע אם ההאקרים גנבו מידע או גרמו לנזק במתקפה, שבה היה מעורב שרת שבו מנוהל אתר מוגן בסיסמא. לא ברור אם BBC, רשת השידור הוותיקה בעולם, משתמשת בשרת הזה, ftp.bbc.co.uk, אך שרתי FTP משמשים ברך כלל להעברת קבצים כבדים באינטרנט.

המתקפה זוהתה לראשונה על ידי חברת הולד סקיוריטי. החברה זיהתה כי האקר רוסי שידוע בכינויים HASH ו- Rev0lver מנסים למכור גישה לשרת של ה-BBC ב-25 בדצמבר, לפי מייסד החברה, אלכס הולדן.

HASH ניסה לשכנע האקרים ידועים כי הוא פרץ את האתר בכך שהראה להם קבצים שרק מי שבאמת שלט באתר יכול היה להציג. עד כה, בהוד סקיוריטי לא מצאו ראיות לכך שההאקר מכר מידע שנגנב מ-BBC או העניק גישה למישהו אחר.

ג'סטין קליירק מחברת האבטחה סיילאנס אמר כי אמנם HASH מכר גישה רק לשרת ה-FTP, אבל רוכשים פוטנציאליים עשויים לראות בכך דריסת רגל לחלקים חשובים יותר ב-BBC. "גישה לשרת הזה מעניקה דריסת רגל בתוך הרשת של BBC שעשויה להעניק להאקר אפשרות גישה למקורות פנימיים נוספים של BBC".

צלחות לוויין במטה BBC בלונדוןצילום: רויטרס

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker