אחרי 20 שנה: סטאר, חלוצת קרנות ההון סיכון הישראליות, מכרה את נכסיה

קרן סטאר ונצ'רז שהוקמה ב-1992 וניהלה נכסים בשווי של כמיליארד דולר הודיעה על מכירת נכסיה לקרן השניונית Saints Capital

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים1

קרן סטאר ונצ'ר, אחת מקרנות ההון סיכון החלוצות בישראל, מכרה את תיק אחזקותיה לקרן ההשקעות השניונית Saints Capital כך לפי דיווח במאגר המידע של IVC Online. בפרוטפוליו של סטאר ונצ'רס נשארו 17 השקעות פעילות, כך לפי IVC, ביניהן החברות Siano ו-cVidya ו-Orsense. בהודעה שפרסמו הקרנות לפני כשבועיים נכתב כי כחלק מההסכם ביניהן שוצף בסטאר ונצ'ר ימשיך לנהל חלק מהנכסים שנרכשו. מסטאר ונצ'רז לא נמסרה תגובה.

סטאר ונצ'ר שהוקמה ב-1992 על ידי ד"ר מאיר בראל ניהלה כמיליארד דולר ב-14 קרנות, עם השקעות בחברת קריאו ואלגוטק שנמכרו לקודאק, טקנומטיקס שנמכרה לסימנס, Sheer Networks שנמכרה לסיסקו, Topio ו-Decru שנמכרו לנטאפ, Broadlight שנמכרה לברודקום וחברות רבות שהונפקו ביניהן Ciena, פרסייס, פאנדטק, איזיצ'יפ אלווריון, סרגון, רדקום ו-BigBand.

לצד הצלחות והנפקות רשמה סטאר מספר כשלונות בולטים, ביניהם מחיקת השקעה של 50 מיליון דולר בחברת Chiaro. בגיוס ההון השני אותו ביצעה ב-1993 הצטרפה סטאר לתוכנית יוזמה הממשלתית שבה השקיעה הממשלה הישראלית 100 מיליון דולר בעשר קרנות, תוכנית שנחשבת כאחד הזרזים שהביאו להתפתחותה המהירה של תעשיית ההיי-טק הישראלית. בשנים 2006-2005 ניסתה סטאר לגייס קרן המשך אך לא הצליחה במאמציה.

צילום: בלומברג

"אנו שמחים להכריז על השותפות עם סטאר ונצ'רז וד"ר בראל", ציין בהודעה מטעם Saints Capital, ניקו ואן הואץ. "עסקה זאת היא דוגמה מושלמת ליכולתה של Saints Capital לפתור אתגרים מורכבים של נזילות ולסייע בבניה מחדש של תיקי השקעות פרטיים שנמצאים בניהול-חסר וכן לנהל את המכירה של קרנות בסוף דרכן עם אחזקות מסוגים שונים ובאזורים גיאוגרפיים שונים" הוסיף ואן הואץ.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker