כמה זמן ייקח לכם למצוא עבודה בהיי-טק?

חברת משאבי האנוש אתוסיה מסכמת את 2013: מחפשי עבודה בגילי 27 עד 30 נדרשו ל–5 שבועות בממוצע כדי למצוא עבודה בהיי-טק, מועמדים מבוגרים בני 51 עד 54 יחפשו במשך שנה

ענבל אורפז
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

הזמן הממוצע הנדרש למחפש עבודה בהיי-טק התקצר משמעותית ב–2013 וירד משמונה שבועות לשישה וחצי - כך עולה מנתונים של חברת משאבי האנוש אתוסיה.

לטענת אתוסיה, "נתון חיובי זה מגיע דווקא על רקע גל הפיטורים בתעשיית הסמיקונדקטור ובענף התקשורת, אשר סייע, כך מסתבר, לקצר את הזמן הממוצע הדרוש לאיוש משרות. רוב המפוטרים בגל הפיטורים הזה, שהתרחש ברבעון השלישי של 2013, כבר מצאו את מקומם בעבודה חדשה".

אך לא כל המועסקים מצאו עבודה מהר כל כך. תעשיית ההיי־טק היא עדיין נוחה יותר עבור מחפשי עבודה צעירים. מחפשי עבודה בגילי 27 עד 30 נדרשו ל–5 שבועות בממוצע כדי למצוא עבודה. זמן החיפוש גדל והולך ככל שגיל המחפש עולה, כך שמועמדים בגיל 35 עד 38 כבר יצטרכו בממוצע 9 שבועות כדי למצוא עבודה, ולמועמדים מבוגרים בני 51 עד 54 כבר יידרשו בממוצע כ–46 שבועות, כלומר, כמעט שנה למצוא עבודה.

צילום: אילייה מלניקוב

יש לציין כי עובדים מבוגרים מתמודדים בדרך כלל על משרות בכירות יותר, שמספרן נמוך יותר - וזמן האיוש שלהן ארוך גם ללא תלות בגיל המועמד.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker