ארדן החליט: גלישה בחו"ל בסלולר תיחסם אם הלקוח לא ידרוש פתיחת השירות

שר התקשורת: "זהו צעד ראשון בכדי למנוע את החיובים המופקעים על שירותי גלישה בחו"ל"

אמיתי זיו
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

משרד התקשורת הודיע היום (ד') כי לקוחות סלולר שיסעו לחו"ל יהיו חסומים כברירת מחדל מגלישה סלולרית מזדמנת. רק מי שירכשו חבילות גלישה לחו"ל או שיבקשו להיות זמינים יוכלו לגלוש בחו"ל.

לקוחות סלולר רבים התלוננו על המכה הזו. בעת ההגעה לחו"ל, הסמארטפון מתחבר לרשת, מבצע סנכרון קצר וכמה מגה בודדים הופכים לחשבון סלולרי של מאות ואלפי שקלים. בפרטנר וסלקום למשל, גובים 115 שקל על מגה-בייט אחד של גלישה במדינות שונות. עקב תלונות רבות שהגיעו למשרד התקשורת, בינואר 2013 התחיל שימוע בנושא, וכעת כאמור נפלה החלטה. היא תכנס לתוקף רק ב- 18 לפברואר הקרוב.

ממשרד התקשורת הוסבר: "במסגרת האסדרה הוחלט כי החברה הסלולרית תחויב לחסום, ללא תשלום, את הגישה לשירות גלישה לכל מנוי, מיד עם הגעתו לחו"ל, אלא אם למנוי יש תכנית במדינת היעד הכוללת שירות גלישה, או שהמנוי ביקש לאפשר לו באופן קבוע את הגישה לשירות גלישה. במקביל, מיד עם הגעתו לחו"ל של מנוי, שאין לו תכנית או חבילה בתוקף, תשלח אליו החברה מסרון. המסרון יכלול מידע בדבר האפשרות לחסום את שירות הגלישה באמצעות שינוי הגדרות המכשיר או באמצעות פנייה למוקד הפניות הטלפוני של החברה. צעד חשוב נוסף עליו הוחלט, הוא חיוב החברה הסלולרית לשלוח, ללא תשלום, מסרון למנוי שרכש חבילת שירות נדידה בינלאומית, ברגע שהוא מנצל 75%, 90% ו-100%, מהחבילה, ובו יצוין שיעור ניצול החבילה ומועד עריכת חישוב הניצול".

שר התקשורת, גלעד ארדןצילום: מיכל פתאל

השר, גלעד ארדן: "זהו צעד ראשון בכדי למנוע את החיובים המופקעים על שירותי גלישה בחו"ל, לעיתים אף ללא ידיעה והבנה של המנוי לסכומים אותם יידרש לשלם".

ממשרד התקשורת נמסר כי מתוכנן המשך טיפול בסוגיית עלויות התקשורת מחו"ל: "בנוסף לכך, בהנחיית השר ארדן, יוצא המשרד למהלך משלים, שמטרתו הוזלת מחירי השיחות וחבילות הגלישה בחו"ל, וזאת בין השאר על ידי בחינת העלויות והמחירים בשוק ושקילת התערבות ופיקוח על מחירי הגלישה והשיחות".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker