חברות הסלולר הווירטואליות מתכוונות להילחם נגד הסכמי שיתוף הרשתות

"מדובר ברעידת אדמה ושינוי מהותי במבנה שוק התקשורת, שחוזר 20 שנה אחורה למצב של דואופול ושוק ריכוזי שמרכז את תשתיות התקשורת אצל שני גופים חזקים ודורסניים"

אמיתי זיו
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אמיתי זיו

חברות הסלולר הווירטואליות מתכוונות להילחם נגד הסכמי שיתוף הרשתות. הגדולה מבין החברות, יופון (YouPhone), מסרה הודעה תקיפה נגד ההסכם.

"מדובר ברעידת אדמה ושינוי מהותי במבנה שוק התקשורת, שחוזר 20 שנה אחורה למצב של דואופול ושוק ריכוזי שמרכז את תשתיות התקשורת אצל שני גופים חזקים ודורסניים. הסכמים אלו מנוגדים לחלוטין למדיניות הקודמת של משרד התקשורת שהוביל את הרפורמה. יש כאן פגיעה קשה ומהותית ברמת התחרות, שתוביל ללא ספק לעליית מחירים לצרכן.

"הרפורמה בשוק הסלולר הוכיחה בצורה חד משמעית כי רק תחרות אמיתית עם מספר רב של שחקנים יכולה להביא מצד אחד לעידוד השקעות ופיתוח טכנולוגי, ומצד שני לרמת מחירים נמוכה בענף. הסכמים אלו מהווים הפרה מהותית של תנאי המכרז שעליהם התחייבו HOT מובייל וגולן טלקום, ויכולים להוות פתח להסדרים כובלים ולתיאום מחירים בין המפעילים הגדולים יחד עם גולן ו-HOT.

"המדינה יצאה למכרז על הקמת תשתיות כדי להביא לפיתוח המשק וייצור מקומות עבודה, ולכן איחוד הרשתות יוביל לפיטורי עובדים וצמצום בכל הענף. היה צפוי שברגע שגולן
ו-HOT יקבלו את החזר הערבויות, הן יפעלו למיתון התחרות, תוך דריסה קשה של ההסכמים עליהם התחייבו, ולכן יש לדרוש את התשלום על התדרים שגולן ו-HOT קיבלו.

"החברות מוכרות לנו שהחיסכון בעלויות הקמת הרשת יאפשר להן להעניק מחירים טובים יותר, אבל כולנו יודעים כמה הן ראו לנגד עיניהן את טובת הצרכן בימים שבהם היתה להם רווחיות של מיליארדי שקלים בשנה. בכוונתנו לפנות למשרד התקשורת ולממונה על ההגבלים העסקיים, שלא ייתנו ידם למהלך זה - או לכל הפחות ימצאו פתרון בצורה שתעודד השקעה בפיתוח השוק ותשמור על תחרות הוגנת".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker