קר פיוז’ן משקיעה 100 מ' ד' בקיסריה אלקטרוניקה עבור 40% ממניותיה

העסקה משקפת לחברה הישראלית שמייצרת משאבות לאינפוזיה שווי של 250 מיליון דולר ■ קר פיוז'ן תוכל להגדיל בעתיד את אחזקותיה בחברה הישראלית

ענבל אורפז
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ענבל אורפז

חברת הטכנולוגיות הרפואיות קר פיוז'ן (CareFusion), הנסחרת בניו-יורק, הודיעה היום כי תשקיע 100 מיליון דולר ביצרנית הציוד הרפואי קיסריה אלקטרוניקה רפואית (CME) בתמורה ל-40% ממניות החברה. העסקה משקפת לחברה הישראלית שמייצרת משאבות לאינפוזיה שווי של 250 מיליון דולר.

קיסריה אלקטרוניקה נמצאת בבעלות היזם והמנכ"ל צבי ברק ורעייתו ענת שהקימו את החברה ב-1993. כל אחד מהם מחזיק מחצית ממניות קיסריה אלקטרוניקה. הזוג מימן את החברה מאז הקמתה ולא השקיעו בה קרנות לאורך הדרך.

קר פיוז'ן רכשה את המניות מבעלי החברה, שיהיו למעשה המרוויחים בעסקה. כחברה פרטית קיסריה אלקטרוניקה לא מפרסמת את תוצאותיה הפיננסיות, אך לפי הערכות בשוק הכנסותיה עומדות על עשרות מיליוני דולרים בשנה. כמו כן, החברה רווחית.

החברה, שמנוהלת מישראל, מתכננת, מייצרת ומשווקת מזרקים ומשאבות לאינפוזיה ואביזרים נלווים. כמו כן, החברה מייצרת סטים מתכלים לטיפול ביתי ובבתי חולים. המוצר של קיסריה אלקטרוניקה קומפקטי יחסית, לכן הוא מאפשר מוביליות גדולה ושירות של השוק הביתי. כמו כן, המשאבה שהחברה מייצרת מאפשרת הזנה של יותר מתרופה אחת בו זמנית באמצעות ריבוי צינוריות.

צילום: רויטרס

קיסריה אלקטרוניקה מעסיקה בישראל 250 עובדים, רובם בתחום הייצור. בנוסף היא מעסיקה כמה עשרות עובדי הפצה בחו"ל.

לפי ההודעה שפרסמו החברות, המשאבות של קיסריה נמכרות ב-60 מדינות בשש יבשות, רובן מחוץ לארה"ב. שתי החברות שיתפו פעולה קודם לרכישה כאשר בעבר קר פיוז'ן רכשה טכנולוגיה מקיסריה אלקטרוניקה.

לפי תנאי ההסכם, קר פיוז'ן יכולה לבצע השקעה נוספת בקיסריה אלקטרוניקה שתהפוך אותה לבעלת המניות העיקרית בחברה. כמו כן, לפי ההודעה שפרסמו החברות, קיסריה אלקטרוניקה תמשיך לפעול באופן עצמאי בנפרד מקר פיוז'ן. ההשקעה תושלם ב-31 במרץ 2014 בהתאם לתנאים המקובלים.

את העסקה הובילה יחידת המיזוגים והרכישות של לאומי פרטנרס בניהולו של עודד טל.

חברה משפחתית

קיסריה אלקטרוניקה כמעט ולא נחשפה בתקשורת. גורם שמכיר את פעילות החברה תיאר היום (ב') את קיסריה אלקטרוניקה כחברה משפחתית שמובלת על ידי בני זוג חרוצים שמקדישים את זמנם לעבודה קשה.

כמו כן, בנוסף לפעילותו בחברה, ביוני האחרון קנה ברק 2.5% ממניותיה של זכיינית פרויקט כביש 6 (חוצה ישראל, חברת דרך ארץ) ב-64 מיליון שקל.

קר פיוז'ן היא חברה ציבורית שנסחרת בניו-יורק לפי שווי של 8.4 מיליארד דולר. בנובמבר הכריזה קר פיוז'ן על רכישת Vital Signs, חטיבת פעילות של GE Health Care ב-500 מיליון דולר.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker