אקסלרטור חדש בבית איזי שפירא לחברות שישפרו את חייהם של בעלי מוגבלויות

התוכנית תקלוט 15 חברות ותעניק להן ליווי צמוד במשך 5 חודשים; מאחורי היוזמה עומד ארגון PresenTense, ארגון גלובלי לקידום יזמות שהקים כבר 16 תוכניות האצה לסטארט-אפים

ענבל אורפז
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

אקסלרטור חדש פותח שעריו והפעם לחברות שמפתחות טכנולוגיות שישפרו את חייהם של בעלי מוגבלויות. התוכנית החדשה A3i (ראשי תיבות של מאיצים שילוב בישראל, Accelerating inclusion in Israel) תפעל מבית איזי שפירא ברעננה, שגם שותף להקמת התוכנית לליווי מיזמים, והיא צפוייה לקלוט כ-15 חברות.

מאחורי היוזמה עומד ארגון PresenTense, ארגון גלובלי לקידום יזמות שהקים כבר 16 אקסלרטורים (תוכניות האצה לסטארט-אפים) ברחבי העולם, קרן משפחת רודרמן, קרן פילנתרופית פרטית הפועלת לשילובם של אנשים עם מוגבלויות בחברה בישראל ובארצות הברית, ובית איזי שפירא. בתקופה הקרובה, PresenTense עתידה להכריז על הקמת אקסלרטור נוסף ליזמים ערבים בנצרת.

חברות שיקלטו בתוכנית יגיעו פעם בשבוע לבית איזי שפירא, שם יקבלו ליווי אישי על ידי מנטורים ויועצים עסקיים-חברתיים, סיוע בבנית תכנית עסקית ושיווקית ויגיעו לשלב שהמיזם מוכן להצגה בפני משקיעים. התוכנית לא כוללת השקעות כספיות בחברות.

סטארט אפ
צילום: Bloomberg

התוכנית מיועדת לחברות החל משלב הרעיון ועד שלבי מימוש מתקדמים. המיזמים יכולים להיות טכנולוגיים כמו גם עסקיים-חברתיים. כמו כן, בגלל שהמפגשים אחת לשבוע בשעות הערב, ההצעה מתאימה גם ליזמים שהם סטודנטים, עובדים במקומות אחרים או עוד נמצאים בשלב התחלתי ועוד לא התמסרו למיזם. לטענת יוזמי התוכנית, היא הראשונה בארץ ובעולם שמוקדשת למיזמים המיועדים לשיפור איכות חייהם של אנשים עם מוגבלויות. הגשת המועמדות לתוכנית פתוחה עד ה-28 בדצמבר 2013.

"ליזמות יש את היכולת לשנות חיים, והדרך הטובה ביותר לעשות זאת היא באמצעות הבנת הצרכים הבסיסיים של החברה שלנו", מסר גיא שפיגלמן, מנכ"ל PresenTense בישראל בהודעה שהוציא הארגון, שחזונו להביא לשינוי חברתי, באמצעות סיוע והכשרת יזמים מחוללי שינוי".

ג'ין יודס, מנכ"לית בית איזי שפירא מסרה בהודעה: "אנו, בבית איזי שפירא, מאמינים כי אנשים עם מוגבלות ואנשי מקצוע שיש להם חלומות יצליחו לחולל שינוי אם יקבלו את התמיכה המתאימה. התוכנית שאנו מבצעים בשותפות עם PresenTense ובתמיכת קרן משפחת רודרמן מרגשת במיוחד, היות והיא נותנת ליזמים עם רעיונות חדשניים הזדמנות מיוחדת לממש את חלומותיהם באופן מהיר תוך קבלת ידע, כלים, אנשי מקצוע ומתנדבים הנרתמים ללוות את היזמים בעשייה. אין לנו ספק כי המיזמים האלה יקדמו משמעותית את איכות החיים של אנשים עם מוגבלות ומשפחותיהם".

PresenTense היא חל"צ (חברה לתועלת הציבור) עצמאית. 70% ממימון הארגון מבוסס על גורמים כמו רשויות מקומיות, ארגונים כמו הג'וינט (JCD) וגופים המממנים פיתוח כלכלי עירוני כמו הרשות לפיתוח ירושלים. 30% מהכנסות הארגון נובעות מפילנטרופיה, בעיקר מקרן ליכטג מסן דייגו. מחוץ לישראל הארגון מפעיל 7 תוכניות תוכניות לקידום התחדשות ויזמות בעולם היהודי בצפון אמריקה, רוסיה, ולטביה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker