גלעד ארדן המריא לשוודיה ללמוד את נושא שיתוף הרשתות

הביקור יצא כשברקע ההסכם החדש של פרטנר ו-HOT ■ הנסיעה זוכה לביקורת פנימית מאנשי משרד התקשורת שטוענים כי הביקור הנוכחי גמר את תקציב הנסיעות של המשרד

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

משלחת ממשלתית בראשות שר התקשורת גלעד ארדן יחד עם נציגים ממשרד האוצר ומהרשות להגבלים עסקיים, תצא היום לשבדיה ולאנגליה במטרה ללמוד את נושא שיתוף הרשתות, זאת על רקע ההסכם החדש של פרטנר ו-HOT שנמצא בימים אלו על שולחנה של הרשות להגבלים עסקיים.

אלא שלא כולם מרוצים מנסיעת ארדן וברגר. בקרב בכירי משרד התקשורת נמצא מי שטען כי הביקור הנוכחי גמר את תקציב הנסיעות של משרד התקשורת, ועקב המשלחת הנוכחית, נסיעה חשובה אחרת שתוכננה כבר, לא תתקיים.

הביקור יכלול הן פגישות עם גורמי ממשלה והן עם חברות עסקיות: במהלך הביקור תיפגש המשלחת עם הנהלת חברת אריקסון, כדי להבין את המשמעויות ההנדסיות של שיתוף אתרים ורשתות בדור 4. בנוסף, ייפגש השר ארדן עם מנכ"ל רשות התקשורת והדואר (PTS) ועם מנהלי רשות החברות השבדית (SCA). בביקור ייפגשו השר וחברי המשלחת, עם מנהלים בכירים בחברת התקשורת Tele2 ועם מנכ"ל חברת Net4Mobility - מיזם התקשורת המשותף של חברות הטלקום Tele2 ו-Telenor. Telenor שותפה עם מפעילת הסלולר השבדית Tele2 במיזם שיתוף תדרי ה-LTE הידוע בשם Net4Mobility.

השר התקשורת, גלעד ארדןצילום: מיכל פתאל

ממשרד התקשורת נמסר: "במסגרת עבודת הלימוד וההכנה לקראת השקת הדור הרביעי בארץ, ומתוך רצון למצוא את האיזון הנכון בין שיתוף אתרים ותדרים לשימור שוק תחרותי, צפויים שר התקשורת גלעד ארדן, ומנכ"ל משרדו אבי ברגר, לצאת היום לביקור קצר בן 3 ימים בשבדיה. לנסיעה יתלוו הגורמים הרלבנטיים במשרד התקשורת, נציגי משרד האוצר ורשות ההגבלים העסקיים. שבדיה נחשבת למדינה מתקדמת מאד בתחום הטלקום והרשתות הסלולריות. מטרת הנסיעה היא ללמוד אודות ההיבטים התפעוליים, התחרותיים והכלכליים, של שיתוף אתרים ורשתות בדור 4".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker