מי חברת הסלולר הכי זולה? זה לא באמת חשוב

בכל זאת, בכל היבט, חברות הסלולר הקטנות עדיפות על 3 הגדולות

אמיתי זיו
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

כבר ממש קשה לעקוב. כל יום - פשוט כמשמעו - מודיעה אחת מחברות הסלולר על מחיר חדש - נמוך מתחת לכל רצפה שאי פעם דמיינו לשירות סלולרי ללא הגבלה. אתמול זה היה רמי לוי שהפציץ את השוק עם הודעה על חבילת סלולר במחיר קבוע ל-12 חודשים של 49.90 שקל לחודש. לוי טוען שזו החבילה הטובה בעולם ויש סיכוי לא רע שהוא צודק.

קצת לפני זה הייתה זו 012 מובייל שהודיעה על מחיר קבוע לשנה של 59 שקל לחודש, היום גולן טלקום יוצאת עם חבילה דומה ו-HOT מובייל שמה על המדף חבילת unlimited משלה במחיר של 69.90 שקל לחודש. במצב עניינים זה הרבה תוהים - אז מי באמת חברת הסלולר הכי זולה?

דוכן של HOT מובייל בדיזנגוף סנטר בת"אצילום: תומר אפלבאום

התשובה היא שזה לא באמת חשוב. ההבדלים בין חברות הסלולר ברמת המחיר הם כבר מגוחכים. אנחנו מדברים על הפרש של מנת פלאפל לחודש בין חברה לחברה, כך שמחיר לא חייב להיות השיקול היחיד בבחירת חברת סלולר. יש עוד שיקולים שחשוב מאוד להביא בחשבון. הקריטריונים המרכזיים בבחירת חברה צריכים להיות: מחיר, שירות, כיסוי.

באשר למחיר, למי שבכל זאת מתעקש, אז כן, רמי לוי תקשורת היא היום חברת הסלולר הזולה במדינה. בכלל, אין ספק שהחברות הקטנות זולות מהחברות הגדולות: פלאפון, אורנג', סלקום. מי שרגיש בעיקר למחיר שיבחר באחת מהן. הנושא השני הוא שירות. גם בקטגוריה הזו מנצחות הקטנות את החברות הגדולות. זה די טבעי שחברות שמשרתות כמה עשרות אלפי לקוחות, עד מאות, יתנו שירות יותר טוב מחברות שמשרשתות כמה מיליוני לקוחות. בסקרים צרכנים יצא לא פעם שלקוחות חברות הסלולר הקטנות מרוצים יותר מלקוחות החברות הגדולות.

"שביעות הרצון כיום גבוהה יותר בקרב מנויי החברות החדשות, מאשר בקרב מנויי החברות הוותיקות", קבעו הסוקרים של מכון פאנלס. באשר לכיסוי, גם כאן אין בהכרח יתרון לחברות הגדולות. הרי אם סלקום מספקת את הקליטה הכי טובה באזור המגורים שלכם, אין מניעה לבחור ברשת הום-סלולר שרוכבת על סלקום 100% בכל היבט האנטנות.

אם פרטנר היא זו שפרושה יותר טוב היכן שאתם גרים, אין שום סיבה לא להצטרף ל- YouPhone וכך גם לגבי פלאפון ורמי לוי. אפליקציה חדשה שיצאה לאוויר השבוע תסייע לכם לבחור את הרשת הטובה ביותר בדיוק עבורכם. יוצא שבכל היבט יש יתרון לחברות הסלולר הקטנות. על כך צריך להוסיף מה שאפשר לכנות אותו 'מקדם תחמנות'.

חברות הסלולר הגדולות, לפחות חלקן, עדיין חיות בעולם בו קיימת שאיפה לערפל תעריפים. הביטו למשל בתוכנית החדשה של סלקום בעלות 79 שקל לחודש. למעשה, הציצו באותיות הקטנות ותגלו שאחרי חצי שנה החברה מכניסה כל מיני אלמנטים שונים ומשונים (כמו חבילת חו"ל חודשית, לא משנה אם אתם טסים לחו"ל או לא) כך שהמחיר שלה מגיע ל-137 שקל. זה פשוט ב-DNA של החברות הגדולות וקשה להן להיגמל.

רמי לוי. חברת הסלולר הזולהצילום: אמיל סלמן

הנה עוד הוכחה, הפעם בנסיעה לחו"ל. וכאן צריך לקחת בחשבון עוד רכיב: ההיסטוריה. מה כבר שכחתם? שכחתם איך 3 החברות הגדולות התייחסו אליכם ועשקו אותם כשרק ניתנה להן הזדמנות? גם את החשבון ההיסטורי עם הגדולות צריך לזכור כשעושים החלטה צרכנית. מצביעים ברגליים. הגדולות ישמחו לחזור לעולם ההוא לו רק תינתן להן הזדמנות. רק בזכות החברות הקטנות התחרות בשוק סוערת.

הערה לסיום: יש סיבה טובה לזה שחברות הסלולר נוטשות את מבצעי ההצטרפות קצרי המועד, ל-6-3 חודשים ועוברות למחיר קבוע למשך שנה. הסיבה היא הנטישה. נמאס לחברות מהלקוחות ש"מנצלים" אותן במשך תקופה קצרה במחירי הפסד ואז נוטשים. זה יוצר רעש במערכת ומגדיל את שיעורי הנטישה. לכן, הן בחרו לשים על המדף מחיר נמוך לתקופה יותר ארוכה. מבחינת עלות סבסוד הלקוח אין ממש הבדל אם הוא מקבל 3 חודשים בחינם או 12 חודשים במחיר מופחת.

עשו לנו לייק לקבלת מיטב הכתבות והעדכונים ישירות לפייסבוק שלכם

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker