כך תתחרו בגוגל

יזמים יכולים למתוח את נורמות הפרטיות במקום שגוגל עוצרת עצמה

אמיר טייג
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אמיר טייג

גוגל היא אחד המנועים העיקריים שדוחפים את חייהם של מיליארדים בכל העולם לרשת. ככל שהמשתמשים מבלים יותר זמן מול שירותים מבוססי רשת, כך גוגל מרחיבה את בסיס ההכנסות שלה.

לפיכך, גוגל היא זו שיוזמת יותר מכל חברת אינטרנט גדולה בעולם שירותים שמטרתם להעביר את החיים הממשים לרשת. שירותים כמו גוגל ספרים (Google books) והמפות של גוגל, הם רק דוגמה לכך. גוגל גלאס הוא שירות נוסף מסוג זה, שצפוי להעמיק מהותית את החדירה של הרשת לחיים הפרטים של המשתמש. אך גוגל חוששת לרוץ מהר מדי. השינוי בנורמות הפרטיות שיביאו עמן המשקפים של גוגל הם כל כך עמוקים ומטרידים עד שהם מפחידים אפילו את גוגל.

צילום: רויטרסצילום: REUTERS

טכנולוגיות לעיבוד תמונה וזיהוי פנים כבר קיימות כיום, וניתן ליישמן גם באמצעי המחשוב הקיימים. הסמארטפונים חזקים מספיק, וחיבור לרשת מהיר מספיק כדי לאפשר שירותים מסוג זה, אך חברות הענק לא ממהרות להשיק שירותים מסוג זה. הנחת העובדה היא כי נורמות הפרטיות המקובלות כיום לא יקבלו בברכה שירותים מסוג זה, אשר עשויים לחשוף אנשים ברשת ללא שליטתם. החברות מבינות כי שם טמון העתיד, אך בשל חששם לעורר אנטגוניזם נוסף נגדן, הן מעכבות שירותים כאלו במודע.

עבור חברות ענק כמו גוגל או אפל מדובר בשיקולים עסקיים רציונליים, אך עבור אין סוף יזמים בכל העולם הדבר יכול להוות הזדמנות עסקית. יזמים יכולים לקחת סיכונים שחברות ענק לא יכולות. אם גוגל לא רוצה להשיק שירותים מסוג זה, יכולים יזמים מהירים לנצל את הטכנולוגיה וליצור שוק חדש של אפליקציות, המותחות את נורמות הפרטיות. כמו תמיד, שינוי נורמות מגיע מלמטה, באמצעות שירותים חדשים שיתפתחו מחוץ לחברות הגדולות.

עשו לנו לייק לקבלת מיטב הכתבות והעדכונים ישירות לפייסבוק שלכם

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker