ארדן מציע להכשיר אנטנות סלולריות בשטחים על אדמה פרטית

ארדן בבקשה לשר הביטחון: "במקרים שבהם מבנים מסוימים בשטחים המשמשים כאתר סלולרי ונמצא בהליך משפטי לבחינת הבעלות על הקרקע, שר הביטחון יכריז על המבנה כמבנה בעל נחיצות ביטחונית וימנע על ידי כך את פירוקו או העתקתו של האתר"

אמיתי זיו
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים3

שר התקשורת, גלעד ארדן, מקדם מהלך מרחיק לכת מבחינה משפטית. השר מציע להכשיר אנטנות סלולריות בגדה המערבית, גם כאלה שנבנו על קרקע פלסטינית פרטית (שלא כחוק), באמצעות הכרזה על האתר הסלולרי כ"בעל נחיצות בטחונית". הדברים עלו בדיון שנערך בוועדת המשנה לענייני יהודה ושומרון של ועדת החוץ והביטחון בכנסת.

הדיון נסב על טענה שהעלו נציגי מתנחלים שלפיה "באזורים רבים ביהודה ושומרון אין כיסוי סלולרי מלא". בהודעת הכנסת נכתב כי "נציגי המתיישבים אמרו בדיון כי המצב כל כך בלתי סביר, עד כי הם אפילו שוקלים לעבור להשתמש בשירותי חברת הטלפונים הסלולרית הפלסטינית – ג'וואל".

ארדן העביר בקשה לשר הביטחון, משה יעלון, שלפיה "במקרים שבהם מבנים מסוימים בשטחים המשמשים כאתר סלולרי ונמצא בהליך משפטי לבחינת הבעלות על הקרקע, שר הביטחון יכריז על המבנה כמבנה בעל נחיצות ביטחונית וימנע על ידי כך את פירוקו או העתקתו של האתר", כך מסר נציג שר התקשורת בדיון.

שר התקשורת, גלעד ארדןצילום: אורן נחשון

מנגד, חברות הסלולר בדיון הציגו תמונה אחרת לגמרי לבעיית הכיסוי בשטחים ורמזו לחמדנות של המתיישבים, המקבלים מחברות הסלולר תשלום שכירות עבור הנחת אנטנה סלולרית בשטחם. לדבריהן, "בחלק לא מבוטל מהמקרים החברות נמנעות מלהקים או לחדש אתרים סלולריים באזור מאחר שהיישובים והמועצות מבקשים לגבות סכומי כסף גדולים במיוחד על תשלומי שכר הדירה או שהם מטילים מגבלות קשות על המרחק המינימלי להקמת אנטנה ביחס לבתי היישובים - דבר שאינו קורה בתל אביב, למשל".

ביולי האחרון נחשף בעיתון הארץ כי ההתנחלות בית אל גבתה מאות אלפי שקלים מחברות הסלולר על מתקן סלולרי שבכלל לא היה בתחום השיפוט שלה אלא על קרקע פלסטינית פרטית.

אנטנות סלולריות הינן כלי מוכר בידי המתיישבים היהודים בשטחים. המקרה המוכר ביותר הוא של גבעה 811 שהחלה בתור אנטנה סלולרית, הפכה למגדל שמירה ולאחר מכן והפכה להתנחלות הלא חוקית הגדולה בשטחים - מגרון.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker