מיזם התקשורת של חברת החשמל יואץ: העבודות יתקיימו ב-3 מוקדים

הסיב האופטי של IBC יתחרה בתשתיות קוויות-נייחות של בזק ו-HOT; במיזם מתכוונים להשקיע מאמצים רבים בפרישה במגזר הערבי

אמיתי זיו
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

לא באר שבע ולא מטולה - מיזם התקשורת של חברת החשמל ו-IBC מתכונן לפרישה בכל חלקי הארץ, במקביל. בניגוד להערכות קודמות, המיזם לא יתקדם עיר-עיר, אלא יעבוד במספר מקומות במקביל, כך נודע ל- TheMarker. גורם המקורב למיזם הגדיר את תוכניות הפרישה כ"מסיביות". יש להזכיר כי שותפה מרכזית במיזם היא חברת החשמל, ולה 3 מחוזות: צפון, מרכז ודרום. כפי הנראה, על בסיס החלוקה הזו יתחילו העבודות להנחת הסיב האופטי בשלושה מוקדים שונים במקביל. הסיב האופטי של IBC יתחרה בתשתיות קוויות-נייחות של בזק ו-HOT.

במיזם גם מתכוונים להשקיע מאמצים רבים בפרישה במגזר הערבי. ידוע הוא שבהרבה מערי וכפרי המגזר הערבי ישנה רק תשתית אחת קווית והיא תשתית בזק, ואילו HOT לא טרחה לפרוש תשתית לישובים אלו (בניגוד לתנאי הרישיון שלה).

משרד התקשורת מתלבט כבר כמה שנים אך והאם לאלץ את HOT להגיע לכל אותם יישובים אך בינתיים ב- IBC לקחה יוזמה. כבר בהכרזות קודמות, חברת IBC התחייבה להתחיל לחבר בתים בישראל במחצית הראשונה של 2014.

כתבות נוספות באתר TheMarker:

משרד התקשורת: אסור להפלות לקוחות חדשים מול קיימים

מנהרות של חברת החשמל בתל אביבצילום: ניר כפרי ואיציק בן מלכי

נעם לניר: "גוגל יצאה לדייט עם האויב; אני חש כאב, עלבון ואכזבה"

בתוך כך, חברת IBC הכריזה על שותפה ראשונה ש"תעלה" על המיזם ותספק על גביו שירותים: חברת טריפל סי. טריפל סי היא ספקית אינטרנט וספקית של שירותי ענן, ומאמינה שתשתית אינטרנט אולטרה מהירה עשויה לחזק מאד את ההישענות על שירותי ענן. יש חשיבות גדולה לספקית הראשונה משום שהיא יוצרת לחץ על חברות אחרות להצטרף לתשתית.

רמי נחום, מנכ"ל טריפל סי: "מדובר במהפכה של ממש לאזרחי המדינה ולעולם העסקי בישראל שתקבל ביטוי בתשתית תקשורת המתקדמת בסוגה בעולם אשר תאפשר אספקת שירותי תקשורת מתקדמים ותגביר את התחרותיות בשוק. הסיבים האופטיים יאפשרו לטריפל סי להתחרות בענקיות מחשוב ענן בינלאומיות ולהציע ללקוחותיה מגוון רחב יותר של שירותים בעלויות אטרקטיביות יותר. טריפל סי גאה להיות בין החברות הראשונות שיוכלו להציע את שירותיהן על גבי תשתית זו".

דני לאובר, מנכ"ל IBC: "תשתית סיבים אופטיים ניטראלית המאפשרת תקשורת סימטרית (הורדת והעלאת נתונים במהירות זהה) בקצבים גבוהים ביותר (עד 1(Gbps היא הדרך היעילה להבטחת זרם מתמשך של פיתוחים ושירותים חדשניים, היוצרים צמיחה בקהילות לצד מחירים נמוכים יותר עבור צרכנים".

בימים הקרובים תכריז IBC על שותפות נוספות שבחרו להצטרף למיזם אך כפי הנראה מדובר בספקיות קטנות ובינתיים החברות הגדולות, סלקום ופרטנר, עדיין מביטות מהצד.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker