משרד התקשורת: אסורה "הטבת ניוד" - יש לקבוע מחיר אחיד ללקוחות חדשים

מעתה, אסור להפלות בין שני סוגי לקוחות חדשים: כאלו שבאים לחברת הסלולר בניוד או כאלו שמבקשים מספר חדש

אמיתי זיו
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

משרד התקשורת שלח לכל חברות הסלולר הנחייה חדשה לפיה אסורה הפרקטיקה המכונה "הטבת ניוד". מעתה, אסור להפלות בין שני סוגי לקוחות חדשים: כאלו שבאים לחברת הסלולר בניוד או כאלו שמבקשים מספר חדש. חברות הסלולר, בראשן פלאפון וסלקום, נוקטות בשיטה של WinBack של לקוחות.

כאשר לקוח מתנייד לחברה חדשה, לפתע מציעים לו חבילה זולה מזו שהוא קיבל עד כה. הן עושות זאת באמצעות "הטבת ניוד" שבה כלולה הנחה על מחיר המדף של החברה. הדבר יצר מרמור בקרב ספקיות קטנות (גולן טלקום ויופון) אשר איבדו לקוחות ממש באותו רגע בו הלקוח התנייד אליהן. הן התלוננו במשרד התקשורת וכעת נקבע כי הפרקטיקה הזו אסורה.

כתבות נוספות באתר TheMarker:

ראיון TheMarker // אלשטיין: "אני לא כועס על דנקנר; אי.די.בי צריכה להתנהל עם פחות בזבוז והוצאות"

"המדינה והרשויות גובות כ-40% ממחיר הדירה במסים והיטלים"

מרכז שירות של סלקוםצילום: דן קינן

"לאחרונה התקבלו במשרד התקשורת תלונות מבעלי רישיון לפיהן מנויים פרטיים אשר ניידו את מספר הטלפון שלהם, ניידו חזרה לאותם בעלי רישיון מתחרים בתוך זמן קצר וזאת בעקבות הצעת הטבות למיניהן או תוכניות תעריפים ייחודית אשר אינן מוצעות לכל אחד", כתב מימון שמילה ממשרד התקשורת, מי שהיה עד לאחרונה ממלא מקום המנכ"ל. במכתב מדגים שמילה פרקטיקות כאלו: תשלום חודשי נמוך מהרגיל, הקצאת נפח גלישה גדול מהרגיל, זיכוי חודשי לפרק זמן מוגדר כהטבת ניוד.

"שמילה המשיך וציטט מהוראות הרישיון של חברות הסלולר וקבע כי פרקטיקה זו אסורה כי היא גוזרת אפליה בין סוגי מנויים. "המשרד מבהיר כי על פי ההוראה הנ"ל חל איסור להפלות בין מנויים השיכים לאותה קבוצת מנויים (חדשים א"ז) וזאת באמצעות מתן הטבות ותוכניות תעריפים ייחודיות….לאור העובדה שהמשרד סבור כי יש בהפרת ההוראה הנ"ל כדי לפגוע בתחרות, בכוונתו לפקח באופן הדוק על קיומה ולאוכפה בהתאם". סיכם, והזכיר לחברות כי בידי משרד התקשורת שמורה הזכות להטיל עיצום כספי במקרה של הפרה.

מדובר בבשורה גדולה למפעילות הסלולר הקטנות ומככה לחברות הגדולות, מלבד פרטנר, שאינה מפלה בין לקוחות. דוגמה: מחיר המדף של חברת סלולר הוא 99 שקל לחודש ללקוחות חדשים אך ללקוח שמגיע מחברה מתחרה מציעים הטבה ניוד נוספת של 20 שקל לחודש למשך 12 חודשים, כך שהוא משלם 79 שקל בחודש. כעת, חברת הסלולר תצטרך להחליט על מחיר אחיד לכלל הלקוחות הללו. ההוראה עשויה להקטין את הכלים בידי החברות הגדולות למנוע נטישת לקוחות.

עשו לנו לייק לקבלת מיטב הכתבות והעדכונים ישירות לפייסבוק שלכם

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker