האייפון שהעליב אותי

לדברי משתמשי אייפון, המכשיר שולח במקרה של דחיית שיחה את ההודעה: "לא מתאים לי לדבר כרגע", וזה מעליב אותם

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

בעלי אייפון ששידרגו למערכת ההפעלה החדשה, iOS7, אולי כבר נתקלו בבעיה הזו. בעת קבלת שיחה, ניתן לדחות אותה בהודעת SMS, אם המשתמש, למשל, נמצא בפגישה. הלקוח אף יכול לנסח את הטקסט שישלח למתקשר, אבל רק באופן חלקי. בכל מקרה, את ההודעה יפתחו המילים: "לא מתאים לי לדבר כרגע". בעלי המכשיר טוענים כי מדובר בהתנסחות מעט חריפה מדי: "אנשים מתקשרים אלי ושואלים אם אני כועס על משהו", מסר לנו אסי, משתמש ותיק במוצרי אפל.

הבעיה צפה גם בפורמים של חובבי אפל בישראל שם כתב משתמש ש"מביך לשלוח הודעה כזו", אחר כתב ש"זו דחיית שיחה בצורה לא ראויה", והיה מה שהגדיר את ההתנסחות הזו בתור "מעט חצופה". משתמשים אחרים מתלוננים שזהו מסר חריף שאינו מתאים לשלוח למשל למנהל או קולגה. באנגלית יש לציין, הנוסח הוא רך יותר :" can`t talk right now".

הודעות מענה אוטומטי קיימות במכשירי טלפון רבים ומשמשות לחיווי על כך שהמשתמש אינו יכול לקבל את השיחה, והוא מעוניין למסור שהוא נמצא למשל בפגישה, נהיגה או מוסר שיתקשר במועד מאוחר יותר. כחלק משידרוג מערכת ההפעלה האחרונה של אפל, שונה גם הנוסח האוטומטי של המענה. אלא שכאמור,הנוסח נפתח במילים "לא מתאים לי לדבר כרגע" ולא ניתן לשנות את הקידומת הזו.

כתבות נוספות באתר TheMarke:

האמת על מחיר הדירות והאוברדרפט הישראלי

רוצים להופיע בטלוויזיה? שלמו 42 אלף שקל

אחד הפתרונות האפשריים כדי לרכך את התגובות למענה האוטומטי היא להוסיף בסוגריים בסיום ההודעה את הטקסט:"זוהי הודעה אוטומטית". כדי לשנות את הנוסח היכנסו להגדרות=>טלפון=>הגב בהודעה. בתפריט זה ניתן לשנות את הסיומות שיופיעו אחרי הפתיחה "לא מתאים לי לדבר כרגע".

התלונה על בעיית הניסוח בעברית הגיעה כבר לאפל אך היא טרם טופלה, גם לא בעדכון התוכנה האחרון שיצא אתמול, גרסת 7.0.4. אפל בחברה שלא להגיב לידיעה. התלונה הנוכחית מצטרפת לשורה של תלונות אחרות על ה- iOS7, ביניהן תלונות על חוסר יציבות מערכת ההפעלה, צריכת סוללה ואף סחרחורת שמקורה באפקטים הוויזואליים.

צילום: רויטרס

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker