דו"חות הרבעון השלישי של HOT: הלקוחות נוטשים אך הרווחיות משתפרת

חברת הכבלים איבדה 13 אלף מנויי טלוויזיה ו-19 אלף מנויי אינטרנט אך הרווח התפעולי השתפר ב-19%

אמיתי זיו
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

חברת HOT פירסמה הלילה (ג') את דו"חותיה לרבעון השלישי של 2013. מעל הדו"ח מרחף משבר השירות הקשה שחוותה החברה ברבעון, וכעת היא מנסה להתאושש ממנו. הדו"ח מראה על נטישה רחבה של לקוחות, חסרת תקדים, בכל מגזרי הפעילות של החברה.

בפעילות הטלוויזיה איבדה HOT ברבעון 13 אלף מנויים וכעת נותרו לה 881 אלף לקוחות. באינטרנט, איבדה החברה 19 אלף מנויים, וכעת יש לה 755 אלף לקוחות. בטלפון, איבדה החברה 8,000 לקוחות וכעת נותרו לה בפעילות זו 680 אלף לקוחות.

מנכ"ל החברה הרצל עוזר הסביר את נטישת הלקוחות ואמר: "אנו ממשיכים לפעול בהתאם לאסטרטגיה ארוכת הטווח שהגדרנו, אשר בונה את יכולתה של החברה להמשיך ולהתחרות בהצלחה בשוק התקשורת המשתנה. החברה הופכת לרזה, ליעילה ולגמישה יותר, ובתוך כך, כפי שמצביעות תוצאות הרבעון, גם לרווחית יותר.

ברבעון האחרון, ניצבה החברה בפני שביתות טכנאים בעקבות תהליך מיקור חוץ, ואנו בחרנו לתת עדיפות בתקופה ההיא למתן שירות ללקוחות קיימים, על פני גיוס של לקוחות חדשים. הדבר בא לידי ביטוי בדו"ח הנוכחי בקיטון במספר הלקוחות, אולם תקופה זו מאחורינו, והחברה חוזרת בימים אלו לרמת השירות הגבוהה אליה הורגלו לקוחותינו. אנו נמשיך להציע ללקוחותינו את הצעות הערך הטובות ביותר בשוק בכל תחומי פעילותנו".

התוצאות הפיננסיות של החברה מעודדות הרבה יותר. HOT דיווחה על קיטון של 1% בהכנסות ל-1.06 מיליארד שקל. החברה הצליחה לצמצם את הוצאות התפעול, הוצאות המכירה והשיווק, ונמנעה מקמפיין בחודשים האחרונים, וכן צימצמה בהוצאות על הנהלה וכלליות, וכתוצאה מכך החברה משתפרת בכל מדדי הרווח.

הרצל עוזר, מנכ"ל HOTצילום: עופר וקנין

HOT דיווחה גם על רווח תפעולי של 541 מיליון שקל, עלייה של 10% מול הרבעון המקביל ועל על רווח נקי של 63 מיליון שקל לעומת 4 מיליון שקל בלבד ברבעון המקביל. ה-EBITDA של החברה השתפר גם הוא ל-424 מיליון שקל, שיפור של 19% וכעת הוא כבר 40% מהכנסות החברה (מול 33%) ברבעון המקביל.

עוד סייעה ל-HOT הכנסה חד פעמית של 19 מיליון שקל, שמקורה בעסקת הרכישה של מירס, שבה נקבע תשלום בהתאם לאבני דרך שתשיג מירס (היום HOT מובייל) ובהם EBITDA. חברת HOT מובייל לא עמדה ביעד הזה, בגלל רמת המחירים הנמוכה בשוק הסלולר, ולכן HOT רשמה זאת כ"הכנסה אחרת".

נתוני הדו"ח חושפים כי HOT קיצצה באופן חד בהשקעות הרשת שלה. חברת HOT
ירדה מהשקעה של 761 מיליון שקל בתשעת החודשים הראשונים של 2012 ל-394 מיליון שקל בתשתעת החודשים הראשונים של השנה - ירידה של 48%. גם חברת הסלולר של הקבוצה חתכה בהשקעות התשתית שלה וירדה ל-170 מיליון שקל בתשעת החודשים האחרונים, גם זו ירידה של 48% בנתון.

באשר לפעילות הסלולר החדשה, HOT מובייל דיווחה על 539 אלף לקוחות (גיוס רבעוני של 25 אלף מנויי סלולר). הפעילות הפסדית ומול הכנסות של 191 מיליון שקל היא הציגה הפסד תפעולי של 87 מיליון שקל ברבעון.

בעניין זה, אמר עוזר כי "חברת HOT mobile ממשיכה באופן מתמיד להגדיל את בסיס לקוחות ה- UMTS, ואף הודיעה על הגעה לנתח שוק של 11.3%, שהוא מעל ומעבר ליעדי נתח השוק, שנדרשה להם במכרז. הסכם שיתוף הרשתות, שנחתם בימים אלה עם חברת פרטנר, יאפשר ל- HOT mobile להקדים ולהשיק את שירותי דור 4, ולהבטיח את המשך התחרות בשוק הסלולר, לצד איכות רשת מהמתקדמות בעולם".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker