בזק משנה מודל עסקי: תתחיל לגבות 10 שקלים בחודש לראוטר

כך זה יעבוד: במשך השנתיים הראשונות הלקוח לא ישלם דבר על הראוטר, אך אחרי שנתיים הוא יתחיל לשלם שכירות של 10 שקלים בחודש; למעשה, בזק תגדיל את ההכנסה מלקוח באמצעות הפרקטיקה החדשה

אמיתי זיו
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים77
אמיתי זיו

בזק משנה את המודל העסקי של ציוד הקצה בבית הלקוח. עד היום, לקוח שהצטרף לחברה ורצה לקבל ממנה ראוטר WiFi, קנה את הנתב מבזק במודל של חיוב-זיכוי של 20 שקל לחודש, כך שבפועל הוא לא שילם דבר ואחרי שנתיים הנתב הפך להיות בבעלותו. מי שנמצא במסלול זה ימשיך בו כרגיל, אך לקוחות שירצו ראוטר חדש יקבלו אותו במודל שכירות. גם HOT גובה דמי אחזקה על הראוטר שלה 5 שקלים בחודש.

כך זה יעבוד: במשך השנתיים הראשונות הלקוח לא ישלם דבר על הראוטר, אך אחרי שנתיים הוא יתחיל לשלם שכירות של 10 שקלים בחודש. למעשה, בזק תגדיל את ההכנסה מלקוח (ARPU) באמצעות הפרקטיקה החדשה.

מודל השכירות לא רק יגדיל את ההכנסה החודשית מלקוח (בטווח הארוך), הוא גם יאפשר לבזק גמישות יותר גדולה בהחלפת הציוד ללקוח, למשל . הלקוח מצידו לא יצטרך לרכוש ציוד חדש בעת שדרוג נתב, כפי שנדרש ממנו היום.

ראוטרצילום: NewDealDesign LLC

מה שהניע את בזק לעבור למודל השכירות הוא כמות שידרוגי המהירות התכופים שמבצעים הלקוחות. כך למשל, לקוח בזק היום, שמשדרג למהירות 20 מגה-ביט ומעלה, צריך לרכוש מבזק ראוטר חדש התומך במהירות זו (בטכנולוגיית VDSL) ונתב כזה ממילא יעלה לו 10 שקלים בחודש. במודל החדש, אם לקוח נוטש את בזק הוא יכול להחזיר את הציוד לחנות בזק סטור ללא עלות, או להזמין שליחות לביתו בעלות של 30 שקל (מחיר עלות).

מי שעשוי להיפגע במידה מסוימת מהמהלך הן חברות שירצו להשתלב ברפורמת השוק הסיטונאי, ובעבר תכננו להתחבר לראוטר של בזק, וכעת יצטרכו לסבסד ללקוח ממיר.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker