בזק בדו"ח חזק: שיפור בכל מדדי הרווח; התמתנות בהכנסות פלאפון

ההכנסות הקבוצה הסתכמו בכ-2.40 מיליארד שקל, ירידה של 3.8% ביחס לרבעון המקביל אשתקד ■ הרווח הנקי לבעלי מניות הסתכם בכ-449 מיליון שקל

אמיתי זיו
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

קבוצת בזק מדווחת כעת לבורסה על תוצאותיה לרבעון השלישי של 2013. בזק מדווחת על ירידה קטנה בהכנסות, אך על שיפור בכל מדדי הרווח. ההכנסות הקבוצה הסתכמו בכ-2.40 מיליארד שקל, ירידה של 3.8% ביחס לרבעון המקביל אשתקד.

את הירידה מסבירה החברה "כתוצאה מהתמתנות הירידה השנתית בהכנסות חברת פלאפון, היציבות היחסית בהכנסות בזק קווי, והגידול בהכנסות בזק בינלאומי".

הרווח התפעולי הסתכם בכ-721 מיליון שקל, עלייה של 8.1%. ה-EBITDA הסתכם בכ-1.05 מיליארד שקל, עלייה של 2.3%. הרווח הנקי לבעלי מניות הסתכם בכ-449 מיליון שקל, עלייה של 31.3%. התזרים החופשי הסתכם בכ-876 מיליון שקל, עלייה של 16.2%.

מנכ"לית בזק, סטלה הנדלרצילום: אלי דסה

שאול אלוביץ, יו"ר בזק: "אנו מסכמים רבעון שבמהלכו שוב השתקפו פירות המאמצים והמשאבים שאנו משקיעים באיכות השירותים בסטנדרט השירות ובמוכנות הטכנולוגית. אנו עומדים ביעדים השאפתניים שהצבנו לקצב פריסת רשת הסיבים האופטיים ובמקביל משדרגים את רשת ה- NGN, תוך ציפייה לפרסום מכרז תדרי ה-LTE שיאפשרו השקת רשת דור רביעי בישראל".

דודו מזרחי משנה למנכ"ל ומנהל כספים ראשי: "התוצאות העסקיות לרבעון משקפות שיפור בכל מדדי הרווח של הקבוצה, פועל יוצא של בלימת הירידה בהכנסות והמשך המיקוד בהתייעלות וצמצום הוצאות. קבוצת בזק ממשיכה להפגין כושר יצור מזומנים גבוה המאפשר לחברות הקבוצה להמשיך ולפתח את תשתיות התקשורת שבבעלותן, כאמצעי לביסוס מעמדה המוביל של הקבוצה בענף התקשורת גם בעתיד".

פעילות בזק קווי מפגינה חוסן, או כפי שמנסחת זו החברה: "מגמה עקבית של התמתנות בקצב הירידה בהכנסות החברה". בזק איבדה בסך הכל כאלף קווי טלפון ברבעון, וזאת למרות מבצע סלקום בו מוענק קו טלפון ביתי חינם. מול זאת, גייסה החברה מספר שיא של לקוחות אינטרנט ברבעון, 28 אלף, כנראה תוצר של חולשה ב-HOT. לקוחות בזק באינטרנט הקווי לא מפסיקים לשדרג מהירות וברבעון הזה קפצה המהירות הממוצעת בחברה פי 2. בדומה לקבוצה, ההכנסות נשחקו מעט, ב-1.9% ל-1.1 מיליארד שקל אבל הרווח התפעולי זינק ב-18% ל-494 מיליון שקל והרווח הנקי ב- 46% ל- 360 מיליון שקל.

מנכ"לית החברה סטלה הנדלר ביקשה להדגיש את האצת ההשקעה בתשתיות בחברה: "בזק מסכמת רבעון מצויין, בו החברה הצליחה לשפר באופן משמעותי את הצד התפעולי. במקביל המשיכה החברה להשקיע ברשת ה-Fiber NGN, וקצב הפריסה צפוי להמשיך ולגדול בשנים הקרובות. בזק השקיעה כ-191 מיליון שקל בתשתיות ובטכנולוגיה (CAPEX), המהווים כ-17% מהכנסות החברה".

התחרות בשוק הסלולר ממשיכה כפי שמסר מנכ"ל חברת פלאפון גיל שרון, "למרות שמגמת המבצעים האגרסיביים של חלק מהשחקנים בענף נמשכה והתחרות החריפה ברבעון זה, הצלחנו לשפר את ההכנסה הממוצעת ממנוי (ARPU) ב-3 שקלים ברבעון זה ולהביא לצמיחה של כ- 3.5% בהכנסות מול רבעון קודם. אנו ממשיכים ביצירת מקורות הכנסה חדשים כדוגמת שירות האחסון בענן שהשקנו ברבעון זה".

בהשוואה לרבעון המקביל פלאפון ממשיכה להישחק אך בהשוואה לרבעון הקודם החברה דווקא מתאוששת. הכנסות פלאפון משירותי סלולר ירדו ב-13% ל-710 מיליון שקל. ההכנסות ממכירת ציוד קצה, היינו טלפונים, דווקא התאוששו ונרשם עלייה של 1.7% ל-237 מיליון שקל. פלאפון מדווחת על שחיקה של 14% ב-EBITDA ל- 283 מיליון שקל ועל רווח נקי של 140 מיליון שקל, שחיקה של 9%. את פלאפון נטשו ברבעון 19 אלף לקוחות, ולקוח בחברה מייצר לה הכנסה של 88 שקל בחודש לפני מע"מ. מדובר בשיפור של 3 שקלים בהשוואה לרבעון הקודם.

בזק בינלאומי, חברת האינטרנט והשיחות לחו"ל ממשיכה לדווח על מגמה מעורבת. מעבר לחבילות ללא הגבלה בסלולר כולל שיחות חו"ל, פגע בהכנסות החברה מענף זה אך מנגד, החברה מצליחה לשפר תוצאות בתחום האינטרנט בזכות הכבל הבינלאומי שמקנה לה יתרון תחרותי. כך נמסר: "בזק בינלאומי ממשיכה למנף את הכבל התת ימי של החברה ומציגה גידול של כ- 5% בהכנסות משירותי האינטרנט של החברה וגידול של כ- 7% במצבת לקוחות החברה, לעומת הרבעון השלישי אשתקד". בזק בינלאומי מדווחת על הכנסות שיא בחברה, של 360 מיליון שקל, עלייה של 6.2% מול רבעון מקביל. הרווח התפעולי, ה- EBITDA והרווח הנקי נותרו דומים מאד לרבעון המקביל 55 מיליון שקל, 88 מיליון שקל ו- 39 מיליון שקל, בהתאמה.

ערב המיזוג עם בזק, חברת הלווין מדווחת על רבעון חזק. "ברבעון השלישי של שנת 2013 נרשם גידול שיא של למעלה מ-10,000 מנויים. נכון ליום 30 בספטמבר הגיעה מצבת המנויים לכ- 593 אלף מנויים, הגבוהה ביותר אי פעם", נמסר מ-yes. כפי הנראה, החברה נהנית ממשבר השירות של HOT.

הכנסות yes עלו ל-410 מיליון שקל, שיפור של 1.9%, ה-EBITDA של החברה עלתה ב-17% ל- 138 מיליון שקל והחברה מדווחת על "הרווח לפני הוצאות מימון לבעלי מניות ומיסים ברבעון השלישי של שנת 2013 הסתכם בכ-16 מיליון שקל לעומת רווח של כ- 2 מיליון שקל ברבעון השלישי אשתקד". לקוח בחברה הלווין משלם לה 233 שקל בחודש, לפני מע"מ.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker