השקעה ראשונה לקרן אלף: השקיעה 5 מיליון דולר בווינדוורד

הבוקר הודיעה חברת ווינדוורד (Windward), שפיתחה טכנולוגיה לניתוח תנועות כלי שיט בלב ים, על השלמת סבב גיוס הון ראשון מהקרן של אדן שוחט ומייקל אייזנברג

ענבל אורפז
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

השקעה ראשונה לקרן אלף של אדן שוחט ומייקל אייזנברג. הבוקר (ד') מודיעה חברת ווינדוורד (Windward), שפיתחה טכנולוגיה לניתוח תנועות כלי שיט בלב ים, על השלמת סבב גיוס הון ראשון בגודל 5 מיליון דולר מקרן אלף. החברה תשתמש בסבב להתרחבות לשווקים חדשים ולגיוס כוח אדם. בעקבות הגיוס ולאור המכירות אליהן הגיעה החברה, היא תכפיל בקרוב את גודלה ל-25 עובדים. לאחר ההשקעה שוחט יצטרף לדירקטוריון החברה. זוהי ההשקעה הראשונה של אלף שהשלימה ביולי גיוס של 140 מיליון דולר.

ווינדוורד הוקמה ב-2010 על ידי עמי דניאל (מנכ"ל) ומתן פלד (סמנכ"ל מוצר) - שניהם שירתו כחובלים בחיל הים.

התוכנה של ווינדוורד מנתחת התנהגות ספינות ומזהה חריגות מהדפוסים הקבועים, כך היא יכולה למשל לזהות העברת סחורות בלתי לגלית, דיג לא חוקי, והברחות נשק, נפט או אנשים. וינדוורד משלבת כמה מהחוזקות והטרנדים החמים של ההיי טק הישראל, ובראשם ביג דאטה. ניתוח תנועות כלי השיט נעשה על סמך ניתוח כמויות מידע אדירות שמגיעות מלווינים וממקורות מידע אחרים ומנותחות על ידי האלגוריתמים של החברה.

ההשקעה בווינדוורד הגיעה לאחר שמתחילת השנה, החברה, שנחשפה לראשונה ב-TheMarker, השיגה עלייה משמעותית בכמות הלקוחות. בתוך כך היא חתמה על מספר הסכמים ארוכי טווח, שאיפשרה הוכחה להיתכנות הכלכלית של החברה שמתבססת על הפיכת מידע לוויני לאינפורמציה בתחום הים. בתקופה הקרובה החברה, שהייתה ממוקדת בתחום המודיעיני והבטחוני, מתכוונת להתרחב ללקוחות גם בעולם המסחרי. לשם כך היא תצטרך להשקיע מאמצים בהבנת הצרכים והתובנות הייחודיות הנדרשות לגבי ספינות מסחר בלב ים.

אדן שוחטצילום: אייל טואג

באוגוסט האחרון המערכת של ווינדוורד סייעה לבצע הערכה של הנזק הכספי שנגרם בעקבות השבתה של נמלי ייצוא נפט בלוב. התובנות שעלו מהניתוח פורסמו בסוכנות הידיעות רויטרס ושימשו גורמים מסחריים שקשורים לסחר בנפט. המערכת העריכה את הפער שנוצר בגלל השביתה בכמויות הנפט בעולם לפי ניתוח של תנועת מיכליות נפט בתקופה שקדמה להשבתה וכמות והנפט שהן מובילות.

"אנחנו מתמודדים עם אתגר לבנות את הצוות הכי טוב בארץ, אם לא בעולם, ולבנות תשתית של חברה שיכולה להיות חברה גדולה. בנוסף יש לנו אתגר טכנולוגי כדי להתאים לשוק המסחרי. אנחנו מייצרים שוק חדש ומאמינים שהוא Blue Ocean Market - טכנולוגיה שהולכת לשנות את הדרך בה אנשים מקבלים החלטות שקשורות לספינות, תנועת נפט וכל מה שקשור לאוניות בלב ים", אמר דניאל.

עמי דניאלצילום: אייל טואג

עשו לנו לייק לקבלת מיטב הכתבות והעדכונים ישירות לפייסבוק שלכם

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker