רשות הגבלים העסקיים לבזק: ניתן למזג את yes בתנאים מגבילים

בזק תשלם לשאול אלוביץ' על חלקו בחברת yes, סכום של כ-600 מיליון שקל, בכפוף להערכת שווי של החברה ■ בשלב זה של המיזוג החברות ישארו נפרדות

אמיתי זיו
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים9

חברת בזק הודיעה הבוקר למשקיעים כי קיבלה מהרשות הגבלים העסקיים אור ירוק כללי למיזוג yes - חברת הלווין שנמצאת בבעלות חלקית של החברה. בזק הודיעה כי קיבלה לידיה "טיוטה ראשונית של תנאים למיזוג", והיא תדון בהם ותחליט אם להוציא לפועל את המיזוג.

בהודעת בזק נמסר כי "התקיימה ישיבה של דירקטוריון החברה בה הוחלט כי החברה מעוניינת עקרונית להיערך לתהליך של בדיקת אפשרויות החברה להגדיל את החזקותיה בחברת יס, וזאת בכפוף לעריכת כל הבדיקות, ובחינת כל התנאים שיקבעו (אם וככל שיקבעו) על ידי רשות ההגבלים.

"לצורך כך, הקים הדירקטוריון וועדת משנה שכל חבריה הם דירקטורים חיצוניים/בלתי תלויים לטיפול בנושא וזאת בשים לב לאפשרות שהדבר יהא כרוך בעסקה עם בעלת השליטה בחברה. על הוועדה להביא המלצותיה בפני וועדת הביקורת והדירקטוריון".

כיום, בזק מחזיקה 49.8% ממניות חברת הלווין והשאר מוחזק באופן פרטי על ידי שאול אלוביץ', שהוא בעל השליטה בבזק, אך מניות אלו מוחזקות באמצעות נאמן. משמעות אישור היא מיזוג פיננסי אך אינה תפעולית.

בזק תשלם לשאול אלוביץ' על חלקו בחברה, סכום של כ-600 מיליון שקל, בכפוף להערכת שווי של החברה. מעבר לכך, המיזוג לא יהיה תפעולי ובשלב זה החברות ישארו נפרדות. גם מבחינת הצרכן, אין לדבר משמעות, כי אישור המיזוג אינו גוזר אישור לשווק חבילות טריפל בקבוצת בזק (כפי שיש ב-HOT).

שאול אלוביץ', יו"ר בזקצילום: מוטי מילרוד

בזק לא דיווחה למשקיעים על שורת התנאים למיזוג שקיבלה אך מדובר בעיקר בכללים שנוגעים לחוזי בלעדיו בתוכן שיהיו אסורים על yes.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker