מומחי סייבר בישראל: התקלות במנהרות הכרמל - לא מפעילות האקרים

בהנהלת המנהרות הכחישו את הדיווח של סוכנות הידיעות AP כי התקלות נבעו ממתקפת סייבר ■ בכיר בתחום אבטחת המידע מעריך: "תרחיש הסייבר נראה כתרחיש הכי פחות סביר"

אור הירשאוגה
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

התקלה במנהרות הכרמל מחודש ספטמבר לא נבעה ממתקפת סייבר - כך קובעים בכירים בתחום אבטחת המידע בישראל. הכתב דניאל אסטרין מסוכנות הידיעות AP דיווח אתמול כי סגירת המנהרות נגרמה בשל נוזקה שהושתלה במתקפת סייבר על מערכת התשתית התחבורתית. בהנהלת המנהרות הכחישו את הדיווח של סוכנות הידיעות. בכירים בתחום אבטחת המידע ציינו בשיחה עם TheMarker כי סגירת המנהרות נבעה מתקלה שהביאה להפסקת פעילותן של המצלמות במנהרות, אך תקלה זו נבעה לטענתם מכשל בהטמעת מערכת מחשוב ולא ממתקפה חיצונית זדונית.

בתחילת ספטמבר נסגרו מנהרות הכרמל, כביש האגרה החיפאי, פעמיים, לראשונה אחרי שלוש שנות פעילות. בפעם הראשונה נסגרו המנהרות למשך 20 דקות ולאחר מכן לשמונה שעות. בשעות השיא הביאה סגירת המנהרות לעומסי תנועה קשים בכל חיפה. לפי הדיווח שהובא ב-AP סגירת המנהרות היתה תוצאה של עבודה לפי נהלים במקרה של חיווי של תקלה במערכות הבטיחות וכיבוי האש במנהרות.

כתבות נוספות באתר TheMarker:

ערוץ הספורט רכש את זכויות שידור ה-NBA בישראל

פלוג החליטה // בהתאם להערכות - הריבית נשארה ברמה של 1%

מנהרות הכרמל. תרחיש הסייבר נראה כתרחיש הכי פחות סבירצילום: דרור ארצי

חיווי זה נוצר לפי הדיווח בשל וירוס שהושתל במערכות המחשוב של מנהרות הכרמל בידי האקרים. "האירוע נבע מתקלה במערכת הבקרה שתוקנה בזמן הקצר ביותר, על מנת להשיב את התנועה לסדרה. מדובר בתקלה ברכיב פנימי שאינו מקושר למערכות חיצוניות, ועל כן לא מדובר במתקפת האקרים", נמסר מהחברה שמפעילה את המנהרות.

דיווח על התקלה במנהרות הכרמל לא הועבר גם לגוף האמון על אבטחת מידע בתשתיות קריטיות בישראל, רא"ם, רשות אבטחת המידע בשב"כ. "מערכת המצלמות במנהרות הכרמל היא מערכת פנימית שאינה מחוברת לרשת. הטענות על התקפת סייבר אינן מתאימות למתאר של איום אמיתי, וגם כהתקפה על תשתיות קריטיות, בהינתן שכזו אכן היתה, מדובר בהתקפה נאיבית. תרחיש הסייבר נראה כתרחיש הכי פחות סביר מבין התרחישים האפשריים", ציין בכיר בתחום אבטחת המידע.

עשו לנו לייק לקבלת מיטב הכתבות והעדכונים ישירות לפייסבוק שלכם

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker