הכירו את הדור הבא של כלי הנשק הימיים: קרפיון רובוטי

חוקרים באוניברסיטה הלאומית של סינגפור פיתחו דג רובוטי שיבצע משימות צבאיות ומחקריות במעמקי הים

לוגו רויטרס
רויטרס
לוגו רויטרס
רויטרס

האוניברסיטה הלאומית של סינגפור מפתחת דג רובוטי שיבצע משימות במעמקי הים אשר קשות מדי לביצוע עבור בני אדם - מהנחת צינור ועד למעקב צבאי.

המפתחים אומרים שניתן לתכנת את אב הטיפוס האוטונומי, כך שיצלול ויעלה בתוך המים, וישתמש במים עצמם כזבורית. הפרופסור שו ג'יאנשין מצוות המפתחים מהאוניברסיטה הלאומית של סינגפור, אומר כי הוא אידיאלי לשימוש עבור לוחמה: "ראשית, הוא חוסך באנרגיה, הוא יכול לשחות זמן רב, ושנית, הוא פועל היטב, הוא גמיש ויכול לבצע צעדים מורכבים שונים בשטח קטן. שלישית, הוא מייצר רמה נמוכה של רעש, הוא שקט, שלא כמו הצוללות הישנות וקול התזת המים, שאפילו האויב יכול לשמוע".

לצפייה בסמארטפונים ובטאבלטים - לחצו כאן

הרובוט מעוצב כך שישחה במים כמו קרפיון. החוקרים חקרו במשך חודשים קרפיון חי, תיעדו כל פרט בתנועת השרירים שלו והפכו אותם לאלגוריתמים המניעים את הגרסה המכנית. אב הטיפוס מופעל על ידי סוללות שמסוגלות להחזיק מעמד שעה. אולם הצוות רוצה לשפר את יעילותן לדברי החוקר רן קיניואן ממפתחי הרובוט: "במיוחד כאשר מגיעים לעומק מסוים, של 1.8 מטרים, 2 מטרים או אפילו נמוך יותר, לחץ המים יהיה אדיר, מה שישפיע על המנגנון המכני ועל הרכיבים האלקטרוניים שלו. זו הסיבה שכניסה למעמקים תיצור בעיות רבות, ולכן אנחנו צריכים לחקור זאת יותר כדי לפתור את הבעיות האלה".

החוקרים גם רוצים לצייד את הרובוט בחיישנים, מצלמות ו-GSP, ובסופו של דבר להפוך את אב הטיפוס לעיניים ואוזניים של בני האדם בתוך האוקיאנוס.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker