דדי פרלמוטר הודיע על כוונתו לעזוב את אינטל

פרלמוטר, הישראלי הבכיר באינטל, נחשב למי שנמנה על רשימת המועמדים הסופית להחלפתו של פול אוטליני, המנכ"ל הקודם של חברת השבבים

אור הירשאוגה
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אור הירשאוגה

דדי פרלמוטר, סגן נשיא בכיר ומנהל כללי של קבוצת הארכיטקטורה של אינטל הודיע על כוונתו לפרוש מהחברה. אינטל פירסמה הודעה על כוונתו של פרלמוטר לעזוב את החברה בהודעה לבורסה. מועד הפרישה המתוכנן של פרלמוטר הוא ה-21 בפברואר, 2014 - יום השנה ה-34 לעבודתו בחברה.

פרלמוטר, הישראלי הבכיר באינטל, נחשב למי שנמנה על רשימת המועמדים הסופית להחלפתו של פול אוטליני, המנכ"ל הקודם של חברת השבבים, לצידו של בריאן קרזניץ', סמנכ"ל התפעול של חברת השבבים. באפריל האחרון הודיעה אינטל על הבחירה בקרזניץ' למנכ"ל.

כתבות נוספות באתר TheMarker:

חשיפה ראשונה // כאן גר האינטרנט הישראלי - עמוק באדמה, בכלובי מתכת מוקפים שומרים חמושים

עכשיו באמת: במוצ"ש עוברים לשעון חורף; כך תכוונו את הטלפונים

דדי פרלמוטרצילום: מוטי מילרוד

כחודש אחרי מינויו חשפה סוכנות רויטרס מזכר פנימי שהפיץ קרזניץ' באינטל, ובו הכריז על מהלך של ארגון מחדש. לפי פרטי המזכר נקבע כי פרלמוטר יעביר את התחומים שתחת אחריותו למנהל אחר, ותפקידו הבא בחברה ייבחן בצוותא עם קרזניץ'. במזכר, שקיומו אושר על ידי דובר אינטל, צ'אק מאלוי, ציין קרזניץ' כי בכוונתו "לקבל החלטות מהירות ונחושות ולבצע בחברה שינויים שיתאימו לקצב השתנות התעשייה".

לקראת סוף אפריל התבררו תוכניותיו של קרזניץ' בדיווח שהגישה אינטל לרשות ניירות ערך האמריקאית. בדיווח ציינה הקבוצה כי פרלמוטר יוביל תהליך שינוי בהנהלת החברה, שבמסגרתו החלטותיה העסקיות וההנדסיות של חטיבת הארכיטקטורה שבראשה עמד ידווחו ישירות לקרזניץ'. פירוש הודעה זו הוא שתפקידו הנוכחי של פרלמוטר רוקן מתוכן.

פרלמוטר התקדם לשורות ההנהלה העולמית על רקע פיתוחים וחידושים מרכזיים שהביא מרכז הפיתוח הישראלי, בשעה שלא היו ישראלים בהנהלה העולמית. הוא עמד בראש הפיתוח של שבב הסנטרינו ושל שבב הפנטיום MMX, השבבים הראשונים שבהם התמקדה אינטל גם בצריכת חשמל נמוכה, ולא רק בביצועים. מבחינת אינטל, שבמשך שנים התמקדה בהכפלת יכולת העיבוד של השבבים, מדובר היה במהפכה שאיפשרה לה לחדור לשוק המחשבים הנישאים, שנהפך בתחילת שנות ה–2000 למוקד הצמיחה המרכזי בשוק המחשוב העולמי.

ההכרזה הנוכחית של אינטל מגיעה קרוב לחודש אחרי הודעתה של החברה על כך שחתמה על הסכם שבמסגרתו המפעל של מיקרון בקריית גת יועבר לחזקתה. לפי תנאי ההסכם, אינטל תציע משרות לכ-800 עובדי מיקרון המועסקים במתקן הייצור. בנוסף, ייקלטו 130 עובדים במשרות זמניות.

כיום, מעסיקה מיקרון ישראל כ-1,000 עובדים בהעסקה ישירה וכמה מאות נוספים כעובדי קבלן. ספקי השירותים ימשיכו לעבוד במיקרון. בחודשים האחרונים עובדי מיקרון ישראל התנהלו בחוסר וודאות לגבי המשך תעסוקתם במפעל. העובדים ייקלטו באינטל כעובדים חדשים, אולם הם ישמרו על רמות השכר אליהן הגיעו לפי הוותק שצברו.

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker