ורוניס הגישה תשקיף לקראת הנפקה בנאסד"ק; תנסה לגייס 100 מיליון ד'

חברת אבטחת המידע ורוניס הוקמה ב-2005 על ידי יקי פייטלסון, מנכ"ל החברה, ואוהד קורקוס, סמנכ"ל הטכנולוגיות ■ שווי החברה לפני הכסף עומד על 435 מיליון דולר

ענבל אורפז
אור הירשאוגה
אמיר טייג
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

חברת ורוניס (Varonis), המפתחת כלי לניהול מידע לא מובנה בארגונים, הגישה תשקיף לרשות האמריקאית לניירות ערך (SEC) לקראת הנפקה. החברה תנסה לגייס 100 מיליון דולר. החתמים בהנפקה יהיו מורגן סטנלי, ברקליס, וג'פריס. ורוניס תסחר בנאסד"ק תחת הסימון VRNS.

החברה מציינת בתשקיף שהיא מעריכה שתנפיק במהלך נובמבר או דצמבר. על פי הערכת השווי שהחברה ביצעה בסוף ספטמבר מחיר המניה ההוגן עומד על 24.2 דולר למניה - מחיר שכולל הנחה של 10% על השווי הכלכלי. שווי החברה לפני הכסף הוא 435 מיליון דולר שווי חברה לפני הכסף. באוקטובר דירקטוריון החברה העריך את המחיר למניה ב-24.36 דולר בהתאם לצמיחה שהחברה המשיכה להציג.

כתבות נוספות באתר TheMarker:

הקץ להתקרחות? מדענים בארה"ב מפתחים טכניקה להצמחת שיער

עסק קטן ומצליח // איך נולד עסק של 16 מיליון שקל? מחיטוט בפחי אשפה ב-4 לפנות בוקר

על פי התשקיף שהגישה החברה, הכנסותיה ב-2012 הסתכמו ב-53.4 מיליון דולר. ורוניס רשמה הפסד תפעולי של 1.6 מיליון דולר והפסד נקי של 4.8 מיליון דולר ב-2012. החברה הציגה צמיחה של 34% בהכנסות בשנת 2011 וצמיחה של 38% ב-2012.

יקי פייטלסון, מנכ"ל החברהצילום: DataGovernance מתוך ערוץ היוטיוב

בתשעת החודשים שהסתיימו ב-30 בספטמבר הכנסות החברה הסתכמו ב-48.92 מיליון דולר, בהשוואה ל-34.85 מיליון דולר בתקופה המקבילה אשתקד. ההפסד הנקי של החברה הסתכם באותה תקופה ב-8.99 מיליון דולר, בהשוואה להפסד נקי של 7.04 מיליון דולר בתקופה המקבילה אשתקד.

54% מהכנסות החברה נובעות ממכירת רישיונות לתוכנה והיתר נובע ממכירת שירותים. בקופת החברה 15.3 מיליון דולר במזומן. לורוניס הפסדים צבורים של 49 מיליון דולר והתחייבויות ארוכות טווח של 5 מיליון דולר.

בעלי המניות המרכזיים בורוניס הם הקרנות שליוו אותה מאז הוקמה ומייסדי החברה. קרן אקסל מחזיקה 25.6% מהמניות; אוורגרין מחזיקה 23.1%; פיטנגו 17.7%. ג'יי פי מורגן ואפיילייטד פאנדס, שישמשו כחתמים בהנפקה, מחזיקים 9.1%, חברת האחסון EMC מחזיקה 6.4%.

EMC היא לא רק משקיעה בחברה, אלא גם הלקוח הגדול ביותר שלה שאחראית ל-9.7% מהמכירות החברה ב-2012, ו-5.7% בתשעת החודשים הראשונים של 2013. בסך הכל לורוניס 2,000 לקוחות.

יקי פייטלסון, מנכ"ל החברה ומייסד משותף, מחזיק 9.2% מהמניות ואוהד קורקוס, גם הוא מייסד משותף בחברה, מחזיק 9.4%. היזמים כבר מימשו חלק מהאחזקות שלהם בסבבי גיוס קודמים. פייטלסון מימש מניות בשווי 3.5 מיליון דולר וקורקוס מימש אחזקות בשווי 1.25 מיליון דולר. המניות נרכשו לפי מחיר של 11.5 דולר למניה ששיקף לחברה שווי של כ-220 מיליון דולר.

חברת אבטחת המידע ורוניס הוקמה ב-2005 על ידי יקי פייטלסון, מנכ"ל החברה, ואוהד קורקוס, סמנכ"ל הטכנולוגיות. החברה מעסיקה על פי התשקיף 536 עובדים (224 בישראל) בהשוואה ל-192 בסוף 2010. על הקרנות המושקעות בחברה, שגייסה במהלך שנות קיומה כ-33 מיליון דולר, נמנות אקסל, פיטנגו ואוורגרין. משקיעה נוספת בחברה היא חברת אחסון המידע EMC.

ארז שחר, שותף בקרן אוורגרין צילום: אוורגרין

ורוניס פיתחה מערכת לניהול וניטור גישה לקבצי מידע ארגוניים. לצד ניהול הרשאות תוך ארגוניות, אמונה המערכת, בין השאר, על מניעת דליפות מידע, הן כתוצאה מפעולות של עובדי החברה, והן כתוצאה מהשתלטות מרחוק על חשבונות ארגוניים. ב-2008 נחשף כי החברה ניהלה מו"מ לרכישתה במסמכי תביעה שהוגשו לבית המשפט על ידי עובד לשעבר.

"מכיוון שכל התהליכים העסקיים עוברים היום תהליכי דיגיטיציה, עסקי כיום לא יכולים לתפקד יותר ללא שיתוף דיגיטלי של מידע", ציין דיוויד גיבסון, סמנכ"ל השיווק של ורוניס אתמול בראיון לפורבס. "מידע שאינו ניתן היום לשיתוף בארגון הוא למעשה נכס קפוא. אם אף אחד לא יכול לגשת אליו, אין לו שום ערך, אבל אם ליותר מדי אנשים יש גישה אליו, הוא הפכך מנכס לסיכון. שיתוף מאובטח, שבו רק לאנשים הנכונים יש גישה, שכך הנתונים שבשימוש הם תחת פיקוח כך שאינם מנוצלים לרעה, הוא יעד לשאוף אליו", הוסיף גיבסון.

לפי מחקר של Ponemon Institute אותו מציג פורבס, 84% מהארגונים מכירים בכך שלמשתמשים הארגוניים גישה לנתונים שאין להם צורך בהם לעבודתם. הסיבה לכך, ציין גיבסון בראיון בפורבס, היא שניהול ידני של גישה לנתונים אינו אפשרי בהינתן צבירת הנתונים המהירה היום בארגונים.

הוא הוסיף  כי ארגונים גדולים כיום מעסיקים לעיתים מספר עובדים שעבודתם מתמצה באישור או שלילת גישה לנתונים לפי בקשות עובדים. המערכת של ורוניס אמורה למכן תהליכים שכאלו.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker