לא רק קופיקס

הכירו את צרכנית הקפה הגדולה בתל אביב

אפליקציית CUPS מציעה כבר שנה קפה במחירים שמתחרים בקופיקס

ענבל אורפז
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

בשבועות האחרונים מתחוללת בישראל סערה בכוס קפה. מאז שרשת קופיקס הכריזה שהיא מאתגרת את השוק ומציעה מודל תמחור חדש בשוק הקפה - כוס קפה בחמישה שקלים, רשתות הקפה המקומיות התחבטו בשאלה איך להתמודד עם התחרות החדשה. אך למעשה, כבר מזה כשנה, סטארט-אפ תל-אביבי קטן שהוקם על ידי קבוצה של חברים יצר פתרון חסכוני לצרכני הקפה בעיר.

לצפייה בסמארטפונים ובטאבלטים - לחצו כאן

חברת CUPS, שנולדה ביוני שעבר בעקבות סיעור מוחות שערכו החברים אלון עזר, מנכ"ל החברה, גלעד רותם, סמנכ"ל שיווק, רון גבעולי, סמנכ"ל תפעול, מיכאל דרזון, סמנכ"ל טכנולוגיות ורועי שני, מעצב ראשי. החברה מציעה שלושה מסלולים לרכישת קפה בבתי קפה: ב-169 שקל בחודש ניתן לרכוש באמצעות האפליקציה כמות בלתי מוגבלת של כוסות קפה בכל אחד מ-60 בתי הקפה שמשתפים פעולה עם החברה; ב-99 שקל ניתן לרכוש מנוי לכוס קפה ביום; ולאחרונה החברה הוסיפה את האופציה לקנות "כרטיסיה" של 5, 10 או 15 כוסות קפה ב-7 שקלים כל אחת.

"עלות חומרים ממוצעת למשל לכוס קפה הפוך רגיל היא בין 1.5 שקלים ל-2 שקלים - אם הבית קפה לא עשה עסקה טובה עם הספק. הבנו שאין סיבה שאנשים ימשיכו לשלם 14-13 שקל על הפוך קטן. מצאנו מקום באמצע שהבית קפה מרוויח מהלקוחות החדשים שאנחנו מביאים לו, ולמרות שזה לא המחיר שהוא רגיל לקבל הוא מרוצה מהתנועה החדשה של הלקוחות שלנו שאנחנו מביאים לו. הלקוחות מרוצים כי הם משלמים הרבה פחות על הקפה שלהם", טוען גלעד רותם, אחד ממייסדי החברה וסמנכ"ל שיווק. "קאפס היא בעצם צרכנית הקפה הכי גדולה בתל אביב ומעצם זה אנחנו מקבלים הנחה מאוד גדולה מבתי קפה אותה אנחנו חולקים עם הלקוחות שלנו", מסביר רותם את המודל של החברה.

 CUPSהחלה בביצוע פיילוט עם 8 בתי קפה ראשונים בחודש ספטמבר שעבר. כיום היא מציעה את השירות כבר ב-60 בתי קפה. רותם טוען שבעוד שבתחילת הדרך החברה נדרשה לשכנע את בעלי בתי הקפה להצטרף לשירות, כיום בתי הקפה מגיעים מיוזמתם. לשירות כמה אלפי משתמשים משלמים ששותים כמה עשרות אלפי כוסות קפה בכל חודש.

משתמשים מצביעים על כך שבתי הקפה איתם משתפת החברה פעולה מרוכזים במרכז העיר. בית הקפה הצפוני ביותר הוא באוניברסיטת תל-אביב ו-4 בתי קפה ממוקמים ביפו. עם זאת, רותם מסביר כי אימוץ האפליקציה מוצדק רק באיזורים בהם קיים ריכוז גבוה של בתי קפה שמעוניינים למשוך לקוחות. בשלב הבא מתכננת החברה להתרחב לערים גדולות נוספות בעולם והיעד הראשון יהיה ככל הנראה ניו-יורק.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker