מפתחי זרוע ביונית זכו בתחרות BRAIN הבינלאומית

מיליון דולר הוענקו לשני חוקרים מאוניברסיטת בראון על פיתוח והדגמה של ממשק מוחי המאפשר לאנשים עם שיתוק מוחין לתקשר ולשלוט במחשבים ובזרועות רובוטיות באמצעות המוח, על מנת לשחזר תפקוד שנעשה באמצעות הזרוע והיד

TheMarker Online
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

עמותת IBT - טכנולוגית מוח לישראל, הכריזה היום היום על הזוכים בתחרות B.R.A.I.N לטכנולוגיות פורצות דרך בתחום המוח. "הפרס יוצע לצוותים או יחידים מכל העולם שיצליחו להציג פריצת דרך יוצאת דופן עם השלכות עולמיות בתחום טכנולוגיות המוח", מסרה העמותה לפני כחודש בעת ההכרזה על האתגר. הפרס על סך מיליון דולר נתרם על ידי הקרן להנצחת משה מירילשווילי.

היום, במעמד נשיא המדינה שמעון פרס וד"ר רפי גידרון, מנכ"ל עמותת טכנולוגיות מוח לישראל, הוכרזו הזוכים: "ד"ר ג'ון דונהיו (Donoghue) וד"ר ארטו נורמיקו (Nurmikko) מאוניברסיטת בראון וצוות BrainGate. לשני החוקרים מאוניברסיטת בראון הוענק פרס בהיקף של מיליון דולר, על פיתוח והדגמה של ממשק מוחי המאפשר לאנשים עם שיתוק לתקשר ולשלוט במחשבים ובזרועות רובוטית באמצעות המוח, על מנת לשחזר תפקוד שנעשה באמצעות הזרוע והיד". מטרת התחרות BRAIN הבינלאומית והראשונה מסוגה, היא לטפח את המחקר והפיתוח בתחום טכנולוגיות המוח.

כתבות נוספות באתר TheMarker:

אקסטרה הולדינג מעוניינת לרכוש את אי.די.בי אחזקות

דו"ח המבקר // מאות נכסי דיור ציבורי מושכרים למשרדים, עמותות ונופש

הנשיא בפרס היום בהענקת הפרסצילום: מארק ניימן/לע"מ

"אמש הציג ד"ר דונהיו בפני חבר השופטים את השימושים האנושיים הראשונים בסנסור עצבי מושתל ומערכת ממשק עצבי לשליטה בזרועות רובוטיות ופרוסתטיות במרחב תלת מימדי, באשה המשותקת בשלוש גפיים, שהצליחה לשתות בכוחות עצמה מבקבוק קפה כ-15 שנה לאחר שלקתה בשבץ. מחקרו של דונהיו, שבעבר הביא לשליטה העצבית האנושית הראשונה בסמן מחשב, מאפשר הבנה חדשה של תפקוד המוח האנושי ופיתוח של פלטפורמה נוירו-טכנולוגית חדשנית ומושתלת במלואה המסוגלת להעביר באופן אלחוטי אותות עצביים רבים מסוגי סנסורים שונים".

עמותת טכנולוגיות מוח לישראל (Israel Brain Technologies) הוקמה ב-2011 בהשראת חזונו של נשיא המדינה במטרה להציב את ישראל בחוד החנית של תחום הנוירו-טכנולוגיה. העמותה פועלת לחיזוק שיתופי הפעולה בין גורמים פעילים בתחום הנוירו-טכנולוגיה בארץ ובעולם ומובלת על ידי חברי ועד-מנהל והנהלה ביניהם נמנים יזמי טכנולוגיה, אנשי תעשייה, נציגי מגזר ציבורי וחוקרי אקדמיה מובילים ביניהם שני חתני פרס נובל. ועדת השיפוט הבינלאומית בתחרות BRAIN, שהורכבה לטובת התחרות, כללה חוקרים ואנשי תעשייה מהשורה הראשונה מהארץ ומהעולם, ביניהם שלושה חתני פרס הנובל אריק קנדל, דניאל כהנמן וברט סאקמן.

עשו לנו לייק לקבלת מיטב הכתבות והעדכונים ישירות לפייסבוק שלכם

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker