ענבל אורפז

"אתמול הודענו על רכישת אונבו. זו תהיה הרכישה הראשונה שלנו שנשמור כאן ובסך הכל השלישית בישראל. אנחנו נרגשים מאוד מהקבוצה המוכשרת של המתכנתים המצוינים ומצפים לעוד דברים שיצאו מפה", כך אמרה לפני שעה קלה ניקולה מנדלסון, סגן נשיא בכירה של פייסבוק EMEA.

מנדלסון אמרה את הדברים בפתיחת FbStart - אירוע שמטרתו לקשר בין פייסבוק לסטארט-אפים ומפתחים. האירוע נערך היום לראשונה בישראל במסגרת ה-DLD. בעבר התקיימו אירועים במתכונת זו בלונדון, איסטנבול, פריז וברלין.

"אנחנו רואים בישראל מוקד (hotspot) לחדשנות. כמו האנשים שהגיעו לאירוע היא כמו פרסומת למה שקורה בישראל. אנחנו מאוד מעוניינים במה שיוצא מפה" הוסיפה מנדלסון. הדברים שנשאה מנדלסון הגיעו על רקע ההכרזה אתמול שפייסבוק רוכשת את הסטארט-אפ אונבו ומקימה מרכז פיתוח בישראל.

כנס DLDצילום: עופר וקנין

"אנחנו רואים חברות חדשניות כמו גט טקסי, facetune ווייז - אנשים שרוצים לקחת קבוצה של אנשים קטנים ולהפוך אותם לגלובאלים. אנחנו רוצים להשקיע פה ורוצים להראות לכם איך אתם יכולים להשתלב בפלטפורמה שלנו ולשרת מיליארדי אנשים בעולם" אמרה מנדלסון.

ג'וליאן קודורניו, מנהל השותפויות של פייסבוק באירופה שאחראי גם על שיתופי פעולה עם חברות גיימינג ישראליות, ציין כי "הרבה השתנה ביקום של פייסבוק. הדרך בה אנשים משתמשים במחשב ובמובייל השתנתה. 40% מההכנסות שלנו היום ממובייל כשלפני שנה זה היה אפס".

קודורניו טען כי חברות שמשיקות מוצר בפייסבוק ולאחר מכן מתרחבות לפלטפורמות נוספות מצליחות להציג צמיחה משמעותית. "קינג.קום וקנדי קראש זה סיפור של חברה בריטית שלפני שנתיים אנשים שאני מכיר ונמצאים בחדר סירבו לקנות ב-50 מיליון דולר. ב-18 חודשים הם הפכו לאפליקציה הכי צומחת בפייסבוק, iOS ואנדרואיד. עכשיו הם הולכים להנפיק לפי שווי של 5 מיליארד דולר" אמר קודורניו, "גם בישראל יש לנו את הסיפור של קינג.קום - פליטיקה. למנכ"ל של החברה יש אסטרטגיה להשיק קודם בפייסבוק ואז ב-iOS ואנדרואיד".

דוגמה נוספת לחברת גיימינג ישראלית שציין קודורניו היא חברת פלריום שהתחילה ברשתות חברתיות ונכנסה לפייסבוק לפני שנתיים. לטענתו החברה הפכה אחת מחמש החברות הצומחות ביותר בפייסבוק תוך 18 חודשים. בנוסף, הוא הזכיר את facetune, אפליקציה לשיפור תמונות כדוגמה לחברה שאינה בתחום הגיימינג שהתמקדה בפייסבוק והצליחה להשיג צמיחה בפלטפורמות נוספות. לטענת קודורניו, 60% מתקציב הפרסום של אפליקציית הזמנת המוניות גט טקסי הולך לפייסבוק.

היום בכנס DLD בתל אביבצילום: ניר קידר

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker