SundaySky הישראלית השלימה סבב גיוס של 20 מיליון דולר

SundaySky שהוקמה ב-2007 מעסיקה כיום כ-100 עובדים אחרי שהכפילה במהלך השנה האחרונה את מניין עובדיה

אור הירשאוגה
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

חברת SundaySky הישראלית הכריזה לפני כשעה על השלמת סבב גיוס הון שלישי של 20 מיליון דולר. יחד עם סבב הגיוס הנוכחי סכום ההשקעה הכולל בחברה שפיתחה פלטפורמה לשליחת וידיאו מותאם אישית ללקוחות הוא 40 מיליון דולר. SundaySky שהוקמה ב-2007 מעסיקה כיום כ-100 עובדים אחרי שהכפילה במהלך השנה האחרונה את מניין עובדיה. הכנסות החברה מסתכמות בעשרות מיליוני דולרים בשנה. בהודעתה מציינת החברה כי ההשקעה תשמש אותה כדי להרחיב את פעילותה באזורים בהם פעלה כעת ובאזורים חדשים ולפתח טכנולוגיה שתגדיל את יתרונה התחרותי.

ב-2012, מציינת SundaySky בהודעתה, שילשה החברה את הכנסותיה, והיא מצפה לגידול דומה ב-2013. "במהלך השנה האחרונה, כמות הצפיות בוידאו חכם צמחה במאתיים אחוז והגיעה ל-140 מליון צפיות בתחומי המסחר האלקטרוני, טלקום, ביטוח, בנקאות ותיירות. יותר ממחצית מהצפיות הגיעה מצפיה בפרסומות וידאו חכמות", הוסיפה החברה בהודעתה.

את סבב הגיוס הנוכחי של החברה הובילה Comcast Ventures זרוע ההשקעות התאגידית של ספקית הכבלים האמריקנית שהשקיעה בעבר בחברות הישראליות Contextream ו-Compass EOS. בישראל מנוהלת פעילות ההשקעות של קומקסט על ידי דניאל צ'רטוק. לצד קומקסט השתתפו בסבב הגיוס הקרנות Liberty Global Ventures וקרן וינטג' הישראלית, והמשקיעות הקודמות בחברה - כרמל ונצ'רס, Globespan Captial ו-Norwest Venture Partners. בעקבות ההשקעה יצטרף לדירקטוריון החברה אנדרו קלילנד, דירקטור מנהל ב-Comcast Ventures.

SundaySky הוקמה על ידי שמואל ולר, מנכ"ל החברה, ויניב אקסן, סמנכ"ל הטכנולוגיות בחברה, שניהם יוצאי 8200. ולר ואקסן הצטרפו בתום שירותם הצבאי לסטארט-אפ הישראלי ויאון שנמכר לחברת פיליפס תמורת עשרות מיליוני דולרים. לאחר המכירה אקסן שימש כאחראי על תחום המיזוגים והרכישות בפיליפס ואילו ולר התמנה לסמנכ"ל פיתוח עסקי בחברת אדאמיינד שהתמזגה לאחר מכן עם חברת מוביקסל.

אבי זאביצילום: גיל לביא

"עד היום לא ראינו מספר כל כך גבוה של חברות סטארט-אפ ישראליות שמוכרות בעשרות ומאות מיליוני דולר בשנה בנקודת זמן אחת. אלו החברות של הפוטנציאל ליצור השפעה עמוקה - חלקן יהפכו למלאנוקס הבאה, וחלקן ימכרו בדרך", אמר בעקבות הגיוס אבי זאבי, שותף כללי וממייסדי כרמל ונצ'רס.

"SundaySky יצרה קטגוריה של פעילות והיא מובילה את קטגוריה זו כעת", הוסיף זאבי. "השירות של החברה מאפשר לחברות מטווח רחב של תחומי תעשיה - מתחום הבריאות, עבור דרך תחום התעופה וכלה בחברות כבלים ומדיה - להציע ללקוחותיהן שירותים חדשים בוידיאו מותאם אישית, לבצע אפ-סייל וקרוס-סייל עם החזר אמיתי על ההשקעה. בנוסף היא מאפשרת להן להקטין מאד את הוצאותיהן על שירות לקוחות, כשהיא מקטינה את מספר הפניות למרכזי שירות לקוחות בעשרות אחוזים", הוסיף זאבי.

"הגידול בהשקעות בחברות ישראליות אינו בועה", ציין זאבי כשהוא מתייחס לנתונים על רבעון שיא בהשקעות בחברות טכנולוגיה ישראליות. לפי דו"ח של חברות IVC ושל פירמת רואי החשבון KPMG סומך חייקין ברבעון השלישי של 2013 גייסו 162 חברות ישראליות 660 מיליון דולר - סכום הגיוסים הרבעוני הגבוה ביותר של חברות ישראליות מאז התפוצצות בועת הדוט.קום בשנת 2000. "ב-12 החודשים האחרונים נוצרו בישראל כ-800 חברות חדשות. ההשקעות השנתיות בחברות מסתכמות בכ-2 מיליארד דולר - זה אומר שעדיין יש כאן הרבה ברירה ובחירה. סבבי הגיוס הגבוהים שאנחנו רואים לאחרונה מושקעים בחברות בשלב הצמיחה - חברות שיכולות להפוך לחברות גדולות ולהגיע להנפקה או מכירה".

עשו לנו לייק לקבלת מיטב הכתבות והעדכונים ישירות לפייסבוק שלכם

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker