כנס DLD |

"פתיחת מרכז הפיתוח של פייסבוק - לא אירוע בודד"

המדען הראשי במשרד הכלכלה בכנס DLD: חברות הפעילות בישראל, כמו גוגל, הרחיבו את פעילותן באמצעות רכישות ובצמיחה אורגנית; בצד השני אנחנו רואים חברות ישראליות מתבגרות ורוכשות חברות, רואים סוג חדש של משקיעים"

ענבל אורפז
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ענבל אורפז

ועידת החדשנות והטכנולוגיה DLD נפתחה הבוקר (ג') במתחם התחנה בתל-אביב על רקע ההודעה אתמול כי ופותחת מרכז פיתוח בישראל - אירוע משמעותי להיי-טק הישראלי. באירוע צפויים להשתתף אלף אורחים מחו"ל ואלף אורחים נוספים מישראל, כך לפי יוסי ורדי, אחד ממארגני האירוע בדברי הפתיחה.

"אתמול פייסבוק רכשה עוד חברה בישראל - אונבו. אבל הפעם זו גם תחילתו של מרכז פיתוח של החברה בישראל. - אלא משקף את מה שקרה בישראל ב-12 החודשים האחרונים. החברות הפעילות בישראל, כמו גוגל, הרחיבו את הפעילות שלהן באמצעות רכישות ובצמיחה אורגנית. עכשיו גם פייסבוק מצטרפת. בצד השני אנחנו רואים חברות ישראליות מתבגרות ורוכשות חברות, רואים סוג חדש של משקיעים, דור חדש של הון סיכון ושל משקיעי אנג'ל. רואים אנשים מכל העולם - אסיה, מזרח אירופה וכמובן ארה"ב. כולם מזהים את ישראל כאחד המקומות לחפש בהם כשרונות וחדשנות", אמר בפתיחת האירוע אבי חסון, המדען הראשי במשרד הכלכלה.

כתבות נוספות באתר TheMarker

יוסי ורדיצילום: וקנין עופר
המדען הראשי, אבי חסוןצילום: עופר וקנין

"חדשנות אינה מוגבלת למדינה אחת. אם יש מילה אחת שצריך לזכור היא שיתוף פעולה. זה המפתח לכל דבר שאנחנו עושים", הוסיף חסון בהקשר למדינות חדשנות שמגיעות להשתתף ב-DLD ומתעניינות בטכנולוגיות ישראליות.

"אנחנו רוצים לשים יותר דגש על המזרח הרחוק. האקדמיה יוצרת שיתופי פעולה עם המזרח, אני מקווה לראות יותר סטודנטים אסייתים מגיעים ללמוד במוסדות שלנו ויותר יזמים מגיעים לכנסים שלנו. אנחנו רוצים להמשיך לבנות גשר לטכנולוגיה לכל מקום - לאירופה, אסיה ואפריקה", אמר בפתיחת האירוע רון חולדאי, ראש העיר תל-אביב, שהגיע לבמה רכוב על אופניים והתייחס בדבריו לבחירות הקרבות.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker