הכירו: המזל"ט הקטן בעולם, שימצא ניצולים תחת בניינים קורסים

מצויד בטייס אוטומטי קצת יותר גדול ממטבע, המזל"ט מסוגל לנווט באופן עצמאי בחללים קטנים, ומציג אפשרויות בעלות פוטנציאל להציל חיים למגישי עזרה ראשונה

לוגו רויטרס
רויטרס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

המזל"ט הזעיר, שזכה לשם ליסה/S, עוצב על ידי צוות שהוביל בארט רמס במעבדה לכלי טיס זעירים שבאוניברסיטת דלפט לטכנולוגיה שבהולנד. ברט רמס (REMES), ראש צוות המחקר במעבדה מסביר: "זהו המזל"ט הקטן ביותר בקוד פתוח בעולם, הוא שוקל 2 גרם בלבד וגודלו 2*2 סנטימטר, והוא הקל ביותר בקוד פתוח בעולם".

רמס אומר שהגודל והמשקל של המזל"ט מגדיל באופן משמעותי את היכולות של כלים מוטסים זעירים, ומאפשר להם לטוס לזמן ארוך יותר ולשאת מטענים גדולים יותר. הצוות של רמס כתב את קוד התוכנה של ליסה/S מכלום, ופיתח באופן עצמאי את משדר השליטה.

לצפייה בסמארטפונים ובטאבלטים - לחצו כאן

"הרכיב הקטן הזה שבראש המזל"ט מחליף את משדר ה-RC וקישור המידע ברשת אלחוטית, כך שעכשיו אפשר להתחבר עם רכיב החומרה הזעיר הזה לשקע USBבמחשב לתחנת בסיס, ויש במחשב גוגל ארת' להדריך אותך לאן לטוס, כך שאתה יכול לשלוט בו, או להטיס אותו במצב RC רגיל... אנחנו שילבנו את כל זה – טלמטריה, GPS וכל דבר בלוח האלקטרוני הזה. הדבר היחיד שצריך לחבר הם מנועי הסרוו, או המנוע של המטוס הזעיר שלך וזהו זה", אומר רמס.

כתבות נוספות באתר TheMarker:

שחיבר לו יחדיו // מפת הקשרים של משה ליאון

רשת האופנה S.WEAR מוזילה מחירים ומפטרת 20% מכח האדם

רמס רוצה שעבודת הצוות תהיה נגישה באופן חופשי לציבור, כך שהיא תוכל להתאים לכל הסוגים של קוואדקופטר בלתי מאויש ומיני הליקופטר, בייחוד אלה המשמשים לכיבוי אש ומשימות איתור והצלה. הוא חושב שמטוסים זעירים המשתמשים בליסה/S יכולים להיות מצוידים במצלמות וידאו זעירות בכיסו של כל כבאי, וכך לאפשר להם לבדוק בניינים שקרסו לחיפוש ניצולים, מבלי לסכן את חייהם שלהם.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker