שיעור החדירה של סמארטפונים בישראל: 86%; טאבלטים 46%

עם זאת, מחקרים של גוגל ו-IDC מצביעים על מספרים יותר נמוכים

אמיתי זיו
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אמיתי זיו

ארגון ה-CEA האמריקאי ערך היום כנס ראשון בתל אביב, לקידום מטרותיו וקידום הכנס המרכזי שהוא עורך, ה- CES, בינואר הקרוב. במהלך הכנס דיבר הכלכלן הראשי של הארגון שון דובראבאק והציג נתונים לגבי הצרכנות הדיגיטלית בישראל. המחקר נערך על ידי TNS ונכללו בו 752 בוגרים ישראלים. נתוני המחקר מצביעים על חדירה גבוהה מאד של אמצעים דיגיטליים בישראל, אפילו גבוהה ממה שהכרנו ממחקרים קודמים.

על פיי ממצאי הארגון, בישראל שיעור חדירת הסמארטפונים הוא 86%, זהה לזה של חדירת טלוויזיות (!). מפתיע לא פחות הוא שעל פי נתוני הסקר, ל- 46% מהישראלים יש טאבלט. זהו שיעור חדירה מאד גבוהה והנה למשל נתוני מחקר דומה באנגליה הצביעו על שיעור חדירה של 43% לטאבלטים. עוד מככבים: לפטופים, 83%, מחשבים שולחנים ומצלמות דיגיטליות הגיעו ל- 81% וטלוויזיות באיכות HD ל- 61%.

מבין אלו שעדיין אינם מחזיקים בסמארטפון, 29% הצהירו כי בשנה הקרובה ירכשו אחד כזה. מבין אלו שאינם מחזיקים בטאבלט, 17% הצהירו שבשנה הקרובה ירכשו לעצמם מוצר כזה. יותר משליש (35%) מבעלי הסמארטפונים הולכים לשדרג את המכשיר שלהם ב- 12 החודשים הקרובים ומבין בעלי הטאבלט, 21%. מהמחקר מתבלט הסמארטפון כמכשיר עבודה (73% הצהירו שהם עושים בו שימוש בעבודה) מול הטאבלט עם 29% - והוא משמש יותר בבית.

לבסוף, לשאלת המוטיבציה מדוע אנשים רוכשים חפיצים, השיבו 42% - "לעשות את החיים יותר מהנים" ו-41% השיבו: "לעשות את החיים יותר קלים". 31% השיבו שהסיבה לרכישה היא "להיות יותר פרודקטיבי".

אפשר להרים גבה על ממצאי ה-CEA בסקר. מחקר של גוגל מיוני האחרון מצא שיעור חדירה של 57% לסמארטפונים בישראל - שיעור חדירה שהוא גבוהה ושני רק לבריטניה. גם נתוני IDC מצביעים על מכירות של 80% סמארטפונים מול 20% לטלפונים פשוטים, אבל אלו נתוני מכירות שהם בהגדרה גבוהיים מנתוני החדירה הקיימים. יכול להיות שההבר לפער הוא שבסקר האחרון נשאלו הנסקרים גם "אם יש במשק הבית שלהם" את המוצר.

בתוך כך, פלאפון מפרסמת נתונים על הרגלי השימוש של סטודנטים לרגל פתיחת שנת הלימודים האקדמית. ל- 90% מהסטודנטים יש לפטופ ול- 86% מהם יש סמארטפון. כרבע מהסטודנטים העידו שהם מחזיקים בסמארטפון, לפטופ וטאבלט יחדיו.

על כך אמרה נירית בן קיש, מנהלת אגף השיווק בפלאפון: "הסטודנטים הם קהל צעיר ומוביל דעה, הם ציבור שמאמץ חדשנות ומוטה מחיר. אנו רואים בקרב קהל זה העמקה של מגמת הmulti device - מגמת השימוש במספר מכשירים במקביל. המכשירים השונים תופסים יותר מקום בחייהם ומהווים עבורם אמצעי חשוב ועיקרי בתקופת הלימודים. מעבר לשימוש החברתי מדובר בכלי לימודי לכל דבר".

עוד נמסר מהחברה: 80% מהסטודנטים העידו, כי הם גולשים בפייסבוק במהלך השיעור, כמו גם ברשתות חברתיות נוספות. 70% מהסטודנטים העידו, כי הם נכנסים גם לאתרי חדשות וכ-40% מהם צופים בסרטונים - וכל זאת במהלך השיעור".

הסקר נערך בסוף חודש ספטמבר על ידי חברת אקספרטו, בפאנל האינטרנטי של חברת אי-פאנל, בקרב 302 סטודנטים במדגם אקראי ומייצג של אוכלוסיית הסטודנטים לתואר ראשון ושני.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

על סדר היום