מיצאו את ההבדלים: כך מעלה HOT ללקוח את המחיר ב-10% בחודש

לטענת הלקוח, HOT שידרגה את מהירות הגלישה ללא בקשתו ■ HOT: "שינוי זה מעוגן בתקנון שנשלח ללקוח בעת ההתקשרות וכן נשלחה הודעה ללקוח מבעוד מועד"

אמיתי זיו
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

לקוח זועם בשם אביעד העביר לנו שתי חשבוניות של HOT: האחת מחודש יולי והשנייה מחודש אוגוסט. אלא ששתי החשבוניות אינן זהות, ואם תחפשו תמצאו כמה הבדלים ביניהן: למשל, בשירות הטלפון היה אביעד מנוי על מסלול של 500 דקות שיחה לחודש בתשלום של 48 שקל לחודש. אפשר לראות בחשבונית שהלקוח משתמש רק בחלק קטן מהדקות בחבילה, כ-156 דקות בחודש. למרות זאת, וללא הזמנתו, HOT שידרגה לו את החבילה לחבילת Unlimited במחיר של 57 שקל לחודש, העלאת מחיר של 9 שקלים.

HOT שידרגה ללקוח גם את מהירות האינטרנט ממהירות גלישה של 12 מגה ל-30 מגה. על הדרך גם החיוב עלה: מ-62 שקל לחודש ל-86 שקל לחודש - עלייה של 24 שקל. HOT גם החלה לגבות מהלקוח תשלום חדש המכונה HOT Magic Disk, עליו התחיל אביעד לשלם עוד 5 שקל לחודש. סך הכל, שירותי HOT הקבועים עלו מ-340 שקל ל-371 שקל בחודש אחד, עלייה של 9.3%.

כתבות נוספות באתר TheMarker:

חשבונית HOTצילום: צילום מסך

עוזי דיין מצטרף ללפיד: "היורדים לגרמניה מאוסים עלי; זו בגידה"

תומס פרידמן: "איראן יכולה להפוך לסין של המזרח התיכון"

מ-HOT נמסר בתגובה: "על פי מדיניות החברה, לקוח המסיים מבצע עובר למבצע המשך, וזאת על מנת להימנע מקפיצת המחיר למחירון, שגבוה משמעותית. חשוב להבהיר, כי שינוי זה מעוגן בתקנון שנשלח ללקוח בעת ההתקשרות וכן נשלחה הודעה ללקוח מבעוד מועד".

כבר בחשבונית המוקדמת מבין השתיים אביעד גילה שעלות התא הקולי עלתה מ-5 שקלים בחודש ל-10 שקלים וכן לחשבונית יוני נוסף סעיף "הצמדה למדד" של 5.68 שקלים. "כולי זעם. הם 'משדרגים' לי (תמורת סכום כסף) את מהירות האינטרנט (כלל אין לי צורך בשלושים מגה), וגם מכניסים לי סעיפים חדשים שלא ברור לי מה הם".

חשבונית HOT צילום: צילום מסך

אפשר גם לתהות על השקיפות של התהליך. הלקוח טען בהתחלה שראוי להודיע לו, לקוח ותיק של 10 שנים, קודם לעליית המחירים. נציגה של HOT הסבירה ללקוח כי החברה מודיעה מראש על עליית תעריפים. אביעד בדק ומצא בחשבונית קודמת, באותיות קטנות, את המסר הבא: "לתשומת לבך, בתאריך XX/XX עומד להסתיים המבצע עליו הינך מנוי. על מנת להמשיך להציע לך את מגוון המוצרים שלנו במחירים משתלמים אנא צור קשר עם מוקד השירות".

עשו לנו לייק לקבלת מיטב הכתבות והעדכונים ישירות לפייסבוק שלכם

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker