מנכ"ל yes רון אילון: נקטין את החוב בחמשת הרבעונים הקרובים

חברת הלוויין מקבוצת בזק יוצאת למהלך של מחזור חוב חלקי ותנסה לגייס בהנפקת אג"ח פרטי כ-200 מיליון שקל ■ בחמשת הרבעונים הקרובים תזדקק yes לשלם כ-380 מיליון שקל לבעלי האג"ח

אמיר טייג
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

חברת הלוווין מקבוצת בזק החלה בימים אלו במסע גיוס חוב פרטי בהיקף של עד 200 מיליון שקל. בכוונת yes, למחזר חלק מהחוב הקיים הקיים שלה מתוך כוונה לנסות ולהפחית את החוב הכולל ברבעונים הקרובים. חברת דירוג האשראי מעלות העניקה לאג"ח של החברה דירוג A-, בהנחה כי לא תגייס יותר מ-200 מיליון שקל. yes צפויה לגייס את החוב מגופים מוסדיים מקומיים, באמצעות הנפקה פרטית של אג"ח בעלי משך חיים ממוצע (מח"מ) של שלוש עד חמש שנים.

מנכ"ל החברה רון אילון, ציין כי מדובר בהמשך של מהלך הגיוס בו החלה החברה לפני כעשרה חודשים. "רצינו אז לגייס כ-200 מיליון שקל, ולבסוף גייסנו רק 100. עכשיו אנחנו מחפשים להשלים את הסכום, ולהגדילו בעוד 100 מיליון שקל", אמר. עוד מציין אילון כי בחמשת הרבעונים הקרובים תצטרך yes לפרוע כ-380 מיליון שקל בתשלומי ריבית וקרן מתוך סדרות האג"ח שלה, שהסתכמו נכון לתום הרבעון השני של 2013 לחוב של כ-1.43 מיליארד שקל.

כתבות נוספות באתר TheMarker:

העיצומים בנמלים נמשכים; הנהלת נמל חיפה נוקטת צעדים נגד העובדים

Avaya רוכשת חטיבת התוכנה של ITNavigator הישראלית בעשרות מיליוני ד'

מנכ"ל yes, רון אילון
מנכ"ל yes, רון אילוןצילום: עופר וקנין

"הגיוס הנוכחי הוא מחזור חלקי של החוב. את יתר ההון שיידרש כדי לעמוד בתשלומי החוב נביא ממקורות פנימיים", אומר אילון. עוד הוא מדגיש כי אין לחברה כוונה לגייס חוב נוסף ממקורות אחרים, כך שמצבת החוב נטו של yes צפויה לרדת בחמשת הרבעונים הקרובים. באשר לניסיון גיוס האג"ח בחו"ל שביצעה החברה בתחילת השנה, מציין אילון כי אין כוונה לחדשו, בעיקר בשל שיקולי מיסוי.

yes עדיין נושאת על גבה חוב גבוה מאוד לבעלי המניות שלה, כלומר לקבוצת בזק. חוב זה הסתכם בכ-3.31 מיליארד שקל נכון לתום הרבעון השני של 2013 לאחר שתפח בכ-422 מיליון שקל בשנה האחרונה, בגין הריבית הרעיונית הגבוהה שמשלמת yes לבזק.

חברת הלווין סובלת מחסרונות טכנולוגיים ורגולטוריים ביחס למתחרתה הגדולה HOT. בשעה ש-HOT יכולה לכרוך מגוון שירותים לכדי חבילה שירותים אחת (טריפל), yes נאלצת למכור את שירותי הטלוויזיה שלה כמוצר בודד. מגבלה זו מוטלת על החברה בשל היותה חלק מקבוצת בזק.

עם זאת, yes דווקא זוכה לעדנה ברבעונים האחרונים: החברה גייסה חמשת אלפים מנויי טלוויזיה ברבעון האחרון, לאחר שאיבדה שבעת אלפים מנויים בחמשת הרבעונים שקדמו לו. מנגד, חברת HOT איבדה מנויים ברבעון האחרון. הערכות הן כי מצב זה יימשך גם ברבעון השלישי, ו-yes תמשיך להעביר מנויים מ-HOT אליה. הסיבה העיקרית היא הסערה הניהולית שפוקדת את HOT בשנה האחרונה, וסכסוך העבודה המתמשך בחברה, המקשה עליה להתחרות.

עשו לנו לייק לקבלת מיטב הכתבות והעדכונים ישירות לפייסבוק שלכם

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker