Avaya רוכשת בעשרות מיליוני ד' חטיבת תוכנה מ-ITNavigator הישראלית

בעקבות הרכישה תצטרף חטיבת התוכנה של ITNavigator למרכזי הפיתוח הקיימים של Avaya בישראל

אור הירשאוגה
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

חברת ציוד התקשורת Avaya רוכשת את חטיבת התוכנה של חברת ITNavigator הישראלית, כך הודיעה Avaya לפני שעה קלה. היקף הרכישה מוערך בעשרות מיליוני דולרים. לפני כשנה רכשה Avaya את רדוויז'ן הישראלית תמורת 230 מיליון דולר.

ITNavigator שהחלה את דרכה כחברת שירותי IT לשוק הישראלי החלה ב-2005 לפתח מוצרי תוכנה והחל מ-2009 הפכה פעילות זו לפעילות המרכזית של החברה. לפני כחודש נמכרה חטיבת השירותים של ITNavigator בה מועסקים כ-20 עובדים לחברת שירותי המחשוב הישראלית SEG. חטיבת התוכנה שמעסיקה כ-50 עובדים פועלת ממשרדים בפתח התקווה. בעקבות הרכישה תהפוך חטיבה זו לחברת בת בבעלות מלאה של Avaya כשהיא שומרת על מעמדה כיחידה עסקית תחת המותג IT Navigator an Avaya Company.

כתבות נוספות ב-TheMarker

לאן נעלמו הרכיבים התזונתיים מהגבינה ומהקוטג' של טרה?

ריקוד ההתפטרות שהפך ללהיט ויראלי

ITNavigatorצילום: ITNavigator

IT Navigator הוקמה ב-2001 על ידי ארבעה מייסדים: נילי קציר, ששימשה כמנכ"ל החברה, אריק שטילמן, שימש כסמנכ"ל פיתוח עסקי ומנהל חטיבת התוכנה, מיכאל ויינשטיין, סמנכ"ל הטכנולוגיות ואלכס גורביץ'. קציר, ויינשטיין וגורביץ', שימשו קודם לכן כעובדים בחברת שירותי המחשוב טלדור. IT Navigator החלה את דרכה כחברת שירותי מחשוב שסיפקה שירות תמיכה למערכות תקשורת וביצעה פרוייקטי אינטגרציה למערכות התקשורת של Avaya. על לקוחות חטיבת השירותים של IT Navigator נמנים כיום ארגונים דוגמת הוט ושירותי בריאות כללית. קציר משמשת כיום כמנכ"ל חטיבת השירותים שנמכרה ל-SEG.

בעקבות דרישות שהועלו מצד לקוחות בשוק הישראלי החלה IT Navigator ב-2005 לפתח פתרונות תוכנה משלימים למוצרי Avaya. NAV360, המוצר המרכזי אותו פיתחה החברה הוא סביבת ניהול מאוחדת לפתרונות השונים שמספקת Avaya שביצעה בעשור האחרון שורה ארוכה של רכישות. ב-2007 ביצעה החברה את ההתאמות הנדרשות למכירת המוצר בשווקים נוספים פרט לישראל וב-2008 החלה מכירת המוצר ב-14 שפות שונות. ב-2009 הפכה חטיבת התוכנה לרווחית בפני עצמה. ב-2010 חתמה החברה על הסכם OEM מול Avaya במסגרתו החלה האחרונה לשווק את המוצר תחת המיתוג של Avaya תחת השם Avaya Control Manager וכיום הוא מייושם בארגונים דוגמת AT&T, ורייזון, בריטיש טלקום, דויטשה בנק וסיטי בנק. שלושה ממייסדי החברה - שטילמן, ויינשטין וגורביץ' - ימשיכו לעבוד בחטיבת התוכנה, שטילמן, כמנהל הפעילות, וויינשטין כמסנכ"ל טכנולוגיות וגורביץ' כמנהל פיתוח.

בעקבות הרכישה תצטרף חטיבת התוכנה של IT Navigator למרכזי הפיתוח הקיימים של אוויה בישראל ותעסוק בפיתוח תוכנות למרכזי שירות לקוחות. החטיבה תדווח למארק דה-לה-וגה, מנהל חטיבת מרכזי שירות הלקוחות ב-Avaya. פרט לתוכנת NAV 360 פיתחה IT Navigator מערכת לניטור רשתות חברתיות בשם Social Media Gateway המשלבת פניות שמבוצעות ברשתות חברתיות ברשימת הפניות לטיפול של נציגי השירות. "התוכנה שפיתחנו משתלבת באופן פעולתה של מערכת ניתוב השיחות במרכז שירות לקוחות. היא מחפשת אקטיבית פניות שמבוצעות בפייסבוק ובטוויטר, ומכניסה את פניות אלו כפניות רגילות שהתקבלו מלקוחות מתקשרים. היא מאפשרת לנציגים לטפל בפנוית אלו גם באימייל וגם בצ'טים", הסביר שטילמן. התוכנה שהגיעה לשוק ב-2011 נמכרת נכון להיום בארה"ב בלבד. לדברי שטילמן בכוונת Avaya להרחיב את מכירת המוצר לכלל השווקים העולמיים.

חברת ציוד התקשורת אוויה, ספין-אוף של חטיבת התקשורת של חברת לוסנט, הוקמה בשנת 2000. כבר אז החזיקה החברה פעילות פיתוח נרחבת בישראל, בעקבות רכישת חברת לננט הישראלית על ידי לוסנט בשנת 1998 תמור 117 מיליון דולר. מרכז הפיתוח שהעסיק בתחילת שנות ה-2000 כ-400 עובדים הצטמצם וכיום מועסקים במרכז הפיתוח שמבוסס על רכישה זו כ-100 מהנדסים. לצד מרכז פיתוח זה הוקמה גם פעילות השיווק והמכירות של החברה בישראל, אליה מוזגה גם פעילות המכירות של נורטל בישראל בעקבות רכישתה של החטיבה העסקית של נורטל על ידי אוויה ב-2009. כיום עומד בראש תחום השיווק והמכירות בפעילות זו יאיר אריאלי והיחידה מעסיקה 17 עובדים.

במארס 2012 הודיעה Avaya על חתימת הסכם לרכישת רדויז'ן של האחים זיסאפל תמורת 230 מיליון דולר. ראדויז'ן, ספקית טכנולוגיות לביצוע שיחות ועידה בפרוטוקול אינטרנט ורשתות אלחוטיות, הוקמה ב-1992. העסקה שיקפה פרמיה של 39% על מחיר השוק של מניית רדויז'ן. ב-2009 איבדה רדויז'ן את הלקוח הגדול ביותר שלה - חברת סיסקו - לאחר שזו רכשהאת המתחרה הנורווגית Tandberg תמורת 3 מיליארד דולר. ב-2011 הסתכמו הכנסות רדויז'ן ב-78 מיליון דולר, וההפסד הנקי של החברה הסתכם ב-23.4 מיליון דולר. במרכז הפיתוח המבוסס על רכישת רדויז'ן מועסקים כיום כ-200 עובדים.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker