ClickTale משלימה גיוס שני ומסתערת על שוק המובייל

המוצר של ClickTale מסוגל לאסוף כמות מידע עצומה על התנהגות משתמשיה באתר שלה

יונתן רוה
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יונתן רוה

מתן שירותים בתעשיית האינטרנט והמובייל מבוסס במידה רבה על הרעיון לפיו כל המידע הדיגיטלי מדיד, וניתן לאיסוף. רובן המוחלט של חברות דיגיטליות נשענות בהחלטותיהן על נתונים (מדידים) שנאספו לצורך הזה. יחד עם זאת, רוב המידע המקובל כיום לגבי התנהגות גולשים הינו גס מאוד ומוגבל לחשיפות, הקלקות, רכישות וכן הלאה. התנהגות הגולשים מורכבת בהרבה ממספר פעולות אילו, ולכן כמות המידע שעליו מבססות חברות רבות את החלטותיהן הינו חלקי מאוד, במקרה הטוב.

לתוך החלל העצום הזה הפציעה בשנת 2007 חברת ClickTale, כשלמייסדיה רעיון הנותן מענה לצורך להבין באופן נרחב את התנהגות הגולשים במדיה הדיגיטלית. הפתרון של ClickTale והבסיס לכלל הכנסות החברה נשאר זהה לרעיון הביא להקמתה - זהו פתרון המייצר לכל חברה המטמיעה את המוצר של ClickTale (המורכב מכמה שורות קוד ג'אווה סקריפט) לאסוף כמות מידע עצומה על התנהגות משתמשיה באתר שלה - תנועת העכבר, גלילה, אזורים בדף בהם המשתמש מתמקד, אירועים ודפים המחישים הקלקה, סגירת הדף, רכישה ועוד – מידע שאת חלקו הגדול בלתי ניתן להשיג בדרך אחרת. המידע מוצג ללקוחות על ידי מפות חום המראות היכן המשתמשים מסתכלים, וידיאו של תנועות עכבר המשתמש ומספר דרכים נוספות ויזואליות וטקסטואליות-מספריות.

הפטנט שנרשם לטובת החברה מאפשר לקוד הנשתל באתר הלקוח להשפיע באופן מינימלי על המשתמש, שלא יחוש בשינוי בזמן השימוש באתר.

יחד עם זאת, הרעיון עצמו, מצוין ככל שיהיה, לא היה מספיק להביא את ClickTale למקום בו היא נמצאת כיום לולא הפכו בעלי החברה את הרעיון למוצר מגובש המספק ללקוחות פתרונות, ולא רק תמונת מצב.

לקוחות הגדולים אף מטופלים על ידי צוות נפרד של עובדים שאינם עוסקים במכירות, כאשר לכל תחום קמעונאי יש מומחה ספציפי המכיר את הסקטור על בוריו ויודע, מלבד אספקה שוטפת של נתונים, לייצר המלצות איכותיות לגבי שינויים שיש לעשות באתר. כאשר הלקוחות מוכנים לבחון את השינויים המוצעים, חלקם הגדול יעשה שימוש באחת משירותי ה-A/B Testing ואופטימיזציה

שלא במפתיע, ל-ClickTale שיתופי פעולה עמוקים עם כל החברות המובילות בתחום – Maxymizer, Optimizely, Monetate ואחרים – על מנת שהמידע וההמלצות שיוצרו יתוקשרו באופן הקל ביותר לפלטפורמות הללו, דרכן נבחנים השינויים. הגישה ההוליסטית הזאת, המייצרת שינוי חיובי הנסמך על נתונים ולא רק מידע עסקי, היא זו שסללה את הדרך של ClickTale להובלת השוק.
בין 80 אלף לקוחותיה של ClickTale (רובם מתחום ה-eCommerce) אפשר למצוא ענקיות בתחום הקמעונאות וההזמנות באינטרנט, כגון, לנובו, לוג'יטק, וענקיות הביטוח RSA ו-MetLife. החברה מציעה שני מוצרים מרכזיים התלויים בגודל הלקוח – מוצר ללקוחות קטנים ובינוניים (SMB), שרוב לקוחות החברה נמנים עליו, וכן מוצר לחברות גדולות יותר (Enterprise) המספק שירותים ברמה גבוה יותר. כעת מציעה החברה גם את מוצר המובייל – ClickTale Touch לשני סוגי הלקוחות. המחיר ללקוח – החל ממאות דולרים בודדים לשנה, ועד למאות אלפי דולרים ללקוחות הגדולים. כמות ההשקעה בשיווק וקידום מכירות מרשימה אף היא – כ-40 מעובדי החברה מועסקים אך ורק ביצירת לידים וקידום מכירות. ל-ClickTale נוכחות בכ-30 כנסים בשנה ברחבי העולם, והיא עצמה עורכת 2 כנסים גדולים בשנה ללקוחותיה, המסייעים לה לספק ללקוחות כלים ומיקוד נוספים על אילו שהיא מקבלת באופן שוטף.

ClickTale, כאמור, הוקמה לפני 6 שנים בעזרת גיוס 800 אלף דולר ממספר קרנות ומשקיעים פרטיים. הסכום הפעוט הזה הספיק לה עד לפני 3 חודשים, אז גייסה 15 מיליון דולר נוספים לצורך הרחבת הפעילות ופיתוח מוצרים נוספים לתחום חדש - המובייל. ל-ClickTale מספר מתחרים זעום בעלות נתח שוק זעיר. המתחרה הגדולה ביותר היא IBM, המספקת שירות דומה (אך שאינו SaaS) ביחד עם חבילות שירות אחרות אותן היא מציעה ללקוחותיה.

בשנתיים האחרונות התחזקה מאוד הפעילות הקמעונאית במכשירים ניידים, על חשבון מחשבים אישיים. בד בבד, חלק ניכר מן החברות מתקשות ליישם שיטות אופטימיזציה וניתוח גלישה במכשירים ניידים, כפי שהיו מורגלות בעולם האינטרט הסטנדרטי. לדברי טל שוורץ, מנכ"ל החברה, את הצורך הזה זיהו ClickTale והשיקו מוצר חדש - ClickTale Touch, המספק פתרון ללקוחות בתחום המובייל. בדומה למחשבי PC, החברה מספקת מידע נדיר על פעילות המשתמשים, עם מידע המותאם לעולם המובייל – לחיצה, לחיצה כפולה, תנועה ימינה ושמאלה, הגדלה והקטנת המסך, שינוי כיוון ההסתכלות (לרוחב/לגובה) וכן הלאה. המוצר קיים כרגע לכל הדפדפנים העיקריים במובייל, ומותאם לכל אתר HTML5 ואחרים. בעתיד מתכננת החברה להשיק מוצר שיענה על אותם הצרכים גם בגזרת האפליקציות.

טל שוורץצילום: ClickTale

לחברת ClickTale כ-150 עובדים כיום והיא בתהליכי גיוס שוטפים של עובדים נוספים. בתחילת 2014 תפתח החברה סניף ראשון בחוף המזרחי של ארה"ב. לפי שוורץ, הנפקה אינה נמצאת על הפרק כרגע – בקרב המשקיעים ובעלי החברה קיימת העדפה ברורה לבניית החברה ויכולותיה לטווח ארוך, לאור רווחיות החברה החל מהשנה הראשונה לקיומה.אם גם מוצר המובייל החדש של clickTale ישיג את יעדי החברה, עתידה של ClickTale בשנים הקרובות נראה מובטח.

לפוסט המלא באתר Mobilize

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker