הסטארט-אפ סימפלי השלים גיוס של 10 מיליון דולר

החברה פיתחה מערכת לניהול חיוב וגבייה לבתי חולים ורופאים ■ 30-40% מהחובות לספקי שירותי בריאות בארה"ב נמחקים וסימפלי מנסה לייעל את מערך הגבייה שלהם

ענבל אורפז
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

חברת הסטארט-אפ הישראלית סימפלי (Simplee), שפיתחה מערכת לניהול חיוב ותשלומים למערכת הבריאות, הודיעה אתמול (ג) על השלמת סבב גיוס שני בגודל 10 מיליון דולר. את הסבב הובילה קרן Heritage Group שהוקמה על ידי חברות בתחום שירותי הבריאות ומהווה משקיעה אסטרטגית בחברה. בנוסף, השתתפו בקרן המשקיעות הקודמות בחברה Social+Capital Partnership וגריילוק ישראל.

הגיוס הביא את סך ההון שגייסה החברה, שהוקמה ב-2010, ל-18 מיליון דולר. החברה תשתמש בגיוס להרחבת מעגל הלקוחות שלה ויצירת שיתופי פעולה לצד המשך פיתוח המוצר. כמו כן, סימפלי, שמעסיקה מעל ל-30 עובדים, תגדיל את מרכז הפיתוח שלה בקרית אריה ואת מערך השיווק והמכירות. החברה הוקמה על ידי תומר שובל, מנכ"ל סימפלי, תום צרפתי שמנהל את מרכז הפיתוח בישראל ורוברטו רבינוביץ', סמנכ"ל התפעול.

סימפלי בנתה מערכת בה מרוכז מידע רפואי של מטופלים מכלל החשבונות שלהם בתחום הבריאות. בתוך המערכת המשתמשים מקבלים הסביר בהיר על התשלומים הנדרשים מהם: סוג הטיפול שניתן, סכום התשלום הנדרש מחברת הביטוח והסבר מחברת הביטוח על גובה ההשתפות העצמית. כלומר, המערכת ממוקדת בהבנת התשלומים של החשבונות הרפואיים. בנוסף ניתן לשלם את החשבונות מתוך המערכת באמצעות מכשירי מובייל. בהמשך החברה תשקול הוספת כלי להשוואת מחירים.

תומר שובל
תומר שובלצילום: סימפלי

הפתרון של סימפלי נועד לשרת את מערכת הגבייה של חברות שמספקות שירותי בריאות, כלומר בתי חולים ורופאים. לטענת תומר שובל, מנכ"ל החברה ואחד משלושת מייסדיה, 30-40% מהתשלומים לנותני השירותים בארה"ב נמחקים כחובות לא מסופקים. הוא מציין כי פחות מ-2% מהתשלומים על ההשתפות העצמית נעשים באמצעים דיגיטליים. שאר הגבייה נעשית באמצעות מוקדים טלפוניים, צ'קים וחברות גבייה - אמצעים שכרוכים בעלויות נוספות שנדרשות מספקי שירותי הבריאות. סימפלי גובה מנותני השירותים 1% מסך התשלום שנגבה באמצעותה. למשתמשי הקצה השירות ניתן בחינם. במערכות של סימפלי עברו חשבונות רפואיים בסך יותר מ-3 מיליארד דולר.

מערכת התשלומים טיפלה מטפלת בתשלומים בשווי של עשרות מיליוני דולרים בשנה.
"באמצעות פתרון תוכנה בענן אנחנו נותנים פלטפורמה דיגיטלית באמצעותה הלקוחות משלמים את החשבונות הרפואיים. אנחנו מפחיתים את העלויות של הספקים על הגבייה בצורה משמעותית ומאפשרים להם לאסוף יותר כסף בהשוואה למה שהם הצליחו לגבות לפני כן", טוען שובל.

לסימפלי יש שני לקוחות מרכזיים, אחד מהם הוא בית החולים אל קמינו שבעמק הסיליקון. לאחר הטמעת המערכת בבית החולים שיעור התשלומים באמצעים דיגיטליים עלה מ-2% ל-33%. כמו כן השימוש במערכת הביא לחסכון של חצי מיליון דולר בשנה בהוצאות בית החולים. בנוסף, החברה עובדת עם EMA, רשת שירותי בריאות בוושינגטון DC. בהמשך השנה החברה תכריז על לקוחות חדשים.

סימפלי מספקת שירות שנועד להקל על הצרכנים ועל נותני השירותים הרפואיים בעקבות שינויים שחלו בתחום.

"בעשור האחרון חל שינוי בשירותי הבריאות בארה"ב. חברות הביטוח התחילו לייצר תוכניות עם השתתפות עצמית גבוהה מאוד כדי ליצור תמריץ לצרכנים להיות צרכנים חכמים של שירותי בריאות. בכלכלה נכונה ובריאה יש תחרות והצרכן בוחר את המוצר הכי איכותי במחיר הכי זול. אם יש השתתפות עצמית נמוכה יש ניגוד אינטרסים וחוסר מוטיבציה בשוק לייצר יעילות" מסביר תומר שובל, מנכ"ל החברה ואחד משלושת מייסדיה.

"נוצרה סיטואציה מעניינת - ללקוח נהייתה מוטיבציה לשלוט בעלויות שירותי הבריאות, אבל לא היה לו שום כלי לעשות את זה. הוא לא מבין איך המערך עובד והחשבונות הרפואיים מגיעים בעיכוב של חודש או חודשיים" הוא מוסיף. לטענתו משפחה אמריקאית ממוצעת משלמת 400 דולר בשנה על השתפות עצמית ומסתכמת להוצאה לאומית של 350 מיליארד דולר.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker