מדיסייף החיפאית גייסה מיליון דולר מטרי ונצ'רס ולול ונצ'רס

הסטארט-אפ שפיתח מערכת לניהול נטילת תרופות השלים סבב בו השתתפו בנוסף לקרנות גם אייל גורה, ידין קאופמן ויאיר שינדל

ענבל אורפז
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים8
ענבל אורפז

הסטארט-אפ (Medisafe) מחיפה שפיתח מערכת לניהול נטילת תרופות, הודיע היום על השלמת סבב גיוס ראשון בסך מיליון דולר. המשקיעות בסבב הן הקרנות טרי ונצ'רס (Tri Ventures) של מיכל גבע המשקיעה בטכנולוגיות בתחום הבריאות, ולול ונצ'רס של אביחי ניסנבאום ויניב גולן.

בנוסף השתתפו בסבב כמשקיעים פרטיים אייל גורה, ידין קאופמן ויאיר שינדל. החברה ציינה בהודעה שפרסמה שהיא תשתמש בגיוס ליצירת שיתופי פעולה עם רשתות בתי המרקחת, חברות הפארמה, קופות ובתי החולים. לחברה 120 אלף משתמשים.

מדיסייף נוסדה ב-2012 על ידי האחים עומרי ורותם שור שהשתתפו ב. הרעיון לפתח אפליקציה שתסייע לחולים לנהל בצורה יעילה ובטוחה יותר את נטילת התרופות נולדה מתוך ניסיון אישי אליהם נחשפו המייסדים מאביהם חולה הסוכרת.

האחים עומרי ורותם שורצילום: אבישג שאר ישוב

המידע שנאסף באמצעות האפליקציה על התנהגות החולים משמש את חברות התרופות, חברות הביטוח ושאר הגופים במערכת הבריאות לקבלת תובנות שיאפשרו להן לצמצם את המקרים בהם חולים נפגעים מעודף או חוסר בנטילת תרופות. נזק שמוערך ב-100 מיליארד דולר בשנה בארה"ב.

מדיסייף מציינת כי לפי ה-CDC, משרד הבריאות האמריקאי, מחצית מהאמריקאים בלבד נוטלים תרופות כפי שרשם להם הרופא. 30% מאלה שאינם נוטלים תרופות כהלכה ציינו במחקר כי הם שכחו ליטול אותן. לעומת זאת, שיעור הנטילה המדווח על ידי מדיסייף הינו 86%.

עומרי שור, מייסד שותף ומנכ"ל החברה מסר בהודעה: "זהו שלב משמעותי עבור החברה. השנה האחרונה שהתחילה באקסלרטור של חברת מיקרוסופט, המשיכה בעלייה משמעותית בכמות המשתמשים, מעל 120 אלף נתוני שימוש ושביעות רצון משתמשים מעולים, שיפורים במוצר ושיתופי פעולה ראשונים, עזרה לנו להניח בסיס מעולה לעתיד".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker