דרהי ינפיק את חברת הכבלים הצרפתית שלו - יגייס כ-250 מ' יורו

דרהי מחזיק ב-24% מהחברה יחד עם עוד שתי קרנות פרייבט אקוויטי ■ ההנפקה תזרים מזומנים לקרנות הפרטיות שיקטינו את חלקן בחברה

אמיתי זיו
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

אחרי שמחק את HOT ממסחר בבורסה הישראלית, פטריק דרהי, איש העסקים הצרפתי, מעוניין לרשום למסחר את חברת הכבלים הצרפתית נומריכבל. דרהי מחזיק ב-24% מהחברה יחד עם עוד שתי קרנות פרייבט אקוויטי, Cinven ו-Carlyle.

כפי הנראה, ההנפקה תזרים מזומנים לקרנות הפרטיות שיקטינו את חלקן בחברה. חברת נומריכבל הכריזה על תוכנית לרישום למסחר של חלק ממניותיה בבורסה הצרפתית, וזאת על מנת להפחית את בסיס החוב שלה.

נומריכבל היא חברה עם חוב גבוה, שעומד כעת על 2.7 מיליון יורו. הכוונה היא להנפיק כ-20%-40% מהחברה, ולגייס באמצעות ההנפקה כ-250-200 מיליון יורו, על מנת לפרוע חלק מהחובות. עוד מתכננת החברה להתחיל לחלק דיווידנדים משנת 2015.

פטריק דרהיצילום: תומר אפלבאום

כתבות נוספות באתר TheMarker:

שהבן שלך יהיה מכונאי, לא שלי

"הסיפור הוא שאין לאף אחד אינטרס להוריד את מחירי הדירות"

מנכ"ל החברה אריק דנויר אמר: "ההנפקה תאפשר לבעלי המניות שלנו חלון להכנסה, ויאפשר לחברה את האמצעים להשקיע ברשת ולעודד צמיחה. אנחנו נכנס למעגל השקעות חדש, ושדרוג הרשת יאפשר לנו למכור יותר שירותים". נומריכבל מתכוונת להרחיב את תשתית הסיבים האופטיים שברשת שלה.

באפריל האחרון התחיל בנק HSBC לסקר את האג"ח של חברת נומריכבל עם המלצה שלילית תוך שהוא מבקר את המינוף הגבוה של החברה, ומצביע על נטישת לקוחות בשיעור גבוה. גם חברת הכבלים HOT סובלת ברבעונים האחרונים מנטישת לקוחות בחלק מהפעילויות שלה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker