חברת האבטחה F5 רכשה את Versafe, המתחרה הישראלית של טראסטיר

ורסייף פיתחה רכיבי תוכנה שעל ידי הטמעתם באתר יכולים ארגונים להגן על משתמשיהם מאיומים מקוונים ■ F5 לא פירסמה את סכום הרכישה

אור הירשאוגה
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

חברת האבטחה F5 תרכוש את חברת ורסייף (Versafe) הישראלית, כך הודיעה F5 ביום שלישי בלילה. ורסייף פיתחה מוצר דומה לזה של טראסטיר הישראלית שנרכשה בחודש שעבר על ידי יבמ תמורת 650 מיליון דולר. ורסייף פיתחה רכיבי תוכנה שעל ידי הטמעתם באתר יכולים ארגונים להגן על משתמשיהם מאיומים מקוונים בהתקנים שונים. F5 לא מסרה בהודעתה את סכום הרכישה, אך ציינה כי לא תהיה לה השפעה משמעותית על שולי הרווח של החברה.

ורסייף הוקמה ב-2009 על ידי אייל גרונר, מנכ"ל החברה, בועז זילבר, סמנכ"ל התפעול ועידן אמיר, סמנכ"ל המכירות. החברה, שגייסה בתחילת השנה 8 מיליון דולר מקרן ססקואנה האמריקנית, מעסיקה כ-50 עובדים, עשרה מהם בארה"ב. F5 ציינה בהודעתה כי בעקבות העסקה בכוונתה להעסיק את כל עובדי ורסייף שיצטרפו למרכז הפיתוח של F5 בתל אביב.

לפי דו"ח של חברת המחקר גרטנר אותו מביאה F5 בהודעתה, שוק מניעת הונאות הרשת, בו פעילות גם טראסטיר הישראלית, ו-RSA שרכשה את סאיוטה הישראלית ומפעילה בישראל מרכז פיתוח וניטור הונאות, גדל ב-2012 ב-48% וההכנסות בתחום מגיעות ל-450 מיליון דולר בשנה. חברה נוספת שפועלת בתחום היא Silver Tail נרכשה בשנה שעברה על ידי RSA.

צילום: F5

ורסייף השלימה את פיתוח המוצר שלה ב-2011 וב-2012 הסתכמו מכירות החברה במספר מיליוני דולרים. כיום מותקן הפתרון בבנקים בישראל ובאירופה. "גם ורסייף וגם טראסטיר מציעות פתרונות שמזהים איומים, אך אנו מאמינים שהיכולות של המוצר של ורסייף רחבות יותר - בעוד שכדי לספק הגנה במוצר של טראסטיר ולא רק זיהוי, נדרש המשתמש להוריד תוכנה, ורסייף מספקת גם הגנה וגם זיהוי ללא צורך בהורדה של התוכנה.

חברת אבטחת המידע העולמית F5, שנסחרת כיום לפי שווי של 7.3 מיליארד דולר, ביצעה בעבר מספר רכישות בישראל. ב-2004 רכשה F5 את Magnifier תמורת 29 מיליון דולר ובמהלך 2011 רכשה את הקניין הרוחני של קרשנדו נטוורקס. בפברואר 2012 רכשה F5 את Traffix הישראלית תמורת כ-140 מיליון דולר. בנוסף לרכישות שביצעה בישראל, F5 רלוונטית לשוק המקומי בהיותה אחת ממתחרותיה הגדולות של ראדוור, וכמתחרה של אימפרבה.

"אנחנו רוכשים חברות טכנולוגיה קטנות, ולא חברות גדולות, כדי שנצליח לבצע את המיזוג", ציין מנכ"ל F5 ג'ון מק'אדם, . "לא נקנה חברה בגלל הלקוחות שלה. מבחינתנו השאלה עולה רק ביחס לטכנולוגיות שחסרות לנו בפאזל, ואז זה מצטמצם לשאלה מה עדיף - לעשות את הפיתוח לבד או לרכוש חברה", ציין מק'אדם.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker