לא רק לוויין

yes תעביר שידורים על הסיבים של חברת החשמל

שידור דרך תשתית הסיבים יחסוך ל–yes באופן חלקי את הצורך לתחזק את מערכת צלחות הלוויין, לרכוש מקטעי חלל מהלוויין עמוס, ואף יחסוך את הצורך בסבסוד ממיר והתקנת טכנאי

אמיתי זיו
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

חברת הלוויין yes עשוייה להשתמש בפלטפורמה נוספת, מלבד הלוויין, לצורך העברת שידוריה. ל-TheMarker נודע כי החברה בוחנת בחיוב העברת השידורים גם על גבי תשתית הסיבים של חברת IBC ‏(בשיתוף חברת החשמל‏). המשמעות היא שכל מי שיתחבר לסיב של IBC, שלקוחותיה הראשונים יחוברו ברבעון של 2014, יוכל לבחור בתפריט הספקים גם ב-yes כחברת הטלוויזיה שלו.

בנוסף, שידור דרך תשתית הסיבים יחסוך ל–yes באופן חלקי את הצורך לתחזק את מערכת צלחות הלוויין, לרכוש מקטעי חלל מהלוויין עמוס, ואף יחסוך את הצורך בסבסוד ממיר והתקנת טכנאי. הוצאות רכש וסבסוד הממירים, מקטעי החלל והטכנאים הן מהכבדות ביותר של yes. כמו כן, סלקום ופרטנר צפויות להשתמש אף הן בתשתית IBC כספקיות טלוויזיה, ו–yes לא רוצה להשאיר להן את הבמה.

מיזם הסיבים מתיישב עם חזון yes להתנתק בהדרגה מתשתית הלוויין. החברה מקדמת בשקט כבר שנתיים פרויקט שנקרא הממיר הווירטואלי - תוכנית להעברת החברה לשידורים מבוססי אינטרנט ‏(במקום לוויין‏) ולכל סוג של מסך: טלוויזיה, טאבלט או סמארטפון.

מיזם הסיבים האופטיים של חברת החשמלצילום: יוסי וייס

yes יכולה ליצור חבילת ערוצים חדשה וייחודית לתשתית הסיבים ואף להשתמש במותג אחר. לדוגמה, Sky הבריטית מפעילה מותג משנה בשם NowTV שהוא שירות שידורים ללא ממיר. מנגד, העלאת תכני yes על תשתית IBC עשויה לחזק את IBC, שהיא מתחרה של בזק בתחום התשתיות - ובזק היא החברה האם של yes. כפי הנראה, HOT לא תעלה בשלב הראשון על תשתית הסיבים, ותמשיך להישען על תשתית הכבלים שלה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker