קבוצת האקרים יוזמת מתקפת סייבר על ישראל ביום רביעי הקרוב

כחלק מניסיון התקיפה שייקרא OpIsrael הכינה קבוצת ההאקרים AnonGhost רשימת אתרים ישראליים ופירסמה אותם בפורומים של אנונימוס

אור הירשאוגה
אור הירשאוגה

קבוצת ההאקרים AnonGhost יוזמת מתקפת סייבר על אתרים ישראליים שתאריך היעד שלה הוא יום רביעי הקרוב, ה-11 בספטמבר. בדומה להתארגנויות דומות בעבר, גם הפעם מכונה ניסיון ההתקפה OpIsrael. כחלק מניסיון ההתארגנות הכינה הקבוצה רשימות של אתרים ישראליים כיעד לתקיפה - ביניהם אתרים ממשלתיים רבים -  ופירסמה אותם בפורומים של ההתאגדות המבוזרת אנונימוס.

אתמול לפנות בוקר פירסמה הקבוצה רשימת פרטי קשר הכוללת כ-165 אלף רשומות ובהן שמות, כתובות, כתובות מייל וטלפונים של ישראלים. הרשומות, חלקן כאלו שמצביעות על פריצה לאתר אחסון אתרים ישראלי, הושמו באתר השיתוף pastebin.fr, ו-pastebin.ca.

כתבות נוספות באתר TheMarker:

כך תחסכו אלפי שקלים בהוצאות הרכב

"הייתי מציץ מדי כמה ימים ברשימת 500 העשירים וזומם - על מי משתלטים ואיך"

מתקפת סייבר. לא ברור אם הרשומות שיפורסמו עדכניותצילום: רויטרס

  נכון לעכשיו לא ידוע כמה מהן עדכניות, וכמה חוזרות על עצמן פעם אחת או יותר. הניסיון האחרון המתועד של AnonGhost לארגן מתקפה דומה היה באפריל האחרון, ביום השואה. על ידי פרסום רשימות האתרים המיועדים לתקיפה קוראת AnonGhost למשתמשים לנסות ולהשחית את האתרים או לבצע פניות חוזרות לאתר במטרה למנוע גישה אליו. שתי שיטות ההתקפה נעזרות בכלים אוטומטיים שאינם דורשים ידע בתכנות.

  "הניסיון האחרון של AnonGhost ליזום תקיפה כזו לא צלח", קובע שלמה אייזנברג, ראש תחום מודיעין סייבר בחברת אבטחת המידע CyberInt, שפירסמה את המידע על היוזמה הנוכחית. "הנוכחות התקשורתית הגבוהה של AnonGhost מאפשרת לקבוצה למשוך אליה Script Kiddies - בני נוער שנעזרים בכלים אוטומטיים כדי לייצר התקפות - אך לצד אלו עשויים להצטרף להתקפה גם מתכנתים עם יכולות גבוהות יותר", הוא מוסיף.

  בדומה לאירועים קודמים בעבר, ההמלצה הגורפת לגולשים הישראלים היא לחזק סיסמאות בשירותי רשת שונים, להימנע משימוש בסיסמאות גנריות כמו 123456, ולהימנע משימוש באותה הסיסמה בשירותים שונים.

  עשו לנו לייק לקבלת מיטב הכתבות והעדכונים ישירות לפייסבוק שלכם

  תגובות

  הזינו שם שיוצג באתר
  משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker