Unlike

על מה מתלוננים עובדי פייסבוק?

הרשת החברתית נחשבת לאחד ממקומות העבודה הטובים בעמק הסיליקון, אך לעובדים עדיין יש תלונות על חוסר ארגון ויחס לא הוגן

סוכנויות הידיעות
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

פייסבוק נחשבת לאחד ממקומות העבודה הטובים ביותר בעמק הסיליקון, ואפילו המתמחים בחברה מרוויחים 25 אלף דולר יותר מאזרח אמריקאי ממוצע. אולם מתברר שפייסבוק אינה שונה כל כך ממקומות עבודה אחרים, וגם לעובדים שלה יש גם לא מעט תלונות. הבלוג ביזנס אינסיידר אסף כמה מהתלונות שמשתפים העובדים זה עם זה באתר Quora.


1. "במשך שישה שבועות מתוך השנה אני בתורנות של 24 שעות ביממה"

במהלך תורנויותיהם המהנדסים אחראים על כך שהשירות יפעל כהלכה בכל מצב. "בשבועות האלה אני לא עוזב את העיר בסוף השבוע, מוודא שאני לא שותה יותר מדי באירועים חברתיים ונושא עמי טלפון טעון שבו ניתן להשיג אותי 24 שעות ביממה, גם באמצע הלילה", קית אדמס, מהנדס פייסבוק

2. "אין קירות בפייסבוק"

"ברוב החברות, ישנה הפרדה בין העבודה לבין החיים האישיים, מה שיוצר מרחב עבודה מקצועי", אמר מהנדס פייסבוק שבחר לא להזדהות. היות שפייסבוק מעודדת את העובדים להיות פשוט מי שהם, אין בחברה מקצועיות כמו בחברות אחרות, טוען העובד.

3. "אין תשתית שמתפקדת כמו שצריך"

עובדים אומרים שהרבה יותר קשה לעשות דברים מגניבים עם צוות של 4,000 אנשים מאשר לעשות אותם בצוות של 500. "אנחנו מתקדמים כל כך מהר ומעולם לא הושם דגש על ארגון, ליטוש ויציבות".


4. "זו היתה החווייה המקצועית הגרועה ביותר שהיתה לי אי פעם"

"כעובד קבלן שהחליף למשך תקופה עובדת בחופשת לידה, עבדתי במשרה זמנית עם מעט מאוד הדרכה ותמיכה, עם שניים מהמנהלים הגרועים ביותר שאי פעם עבדתי איתם", טוען עובד לשעבר.


5. "נתנו לי לבצע משימות מאוד לא הולמות"

עובד לשעבר ששמר על אנונימיות התוודה כי "הצוות התייחס אליי כמו זבל והתבקשתי לבצע משימות מאוד לא הולמות, כמו להפריד את הכביסה של המנהל כשתחתוניה המשומשים של אשתו בתוך הערימה".

6. "שכחו מהאוכל והשתיה בחינם - סביבת העבודה נוראית"

"כשיש חדרים מלאים בשורות על גבי שורות של שולחנות פיקניק ואנשים שיושבים כתף אל כתף ללא פרטיות, אני מצטער... ככה שומרים על עדר בדיר, לא על כישרונות ברמה גבוהה שמרוויחים משכורת של שש ספרות".

7. "ראיתי מקרים שבהם מתמחים קיבלו החלטות"

פיליפ סו, מהנדס תוכנה בפייסבוק, פרסם את הספר "Ten Things I Hate About Working At Facebook" על חוויותיו. "ראיתי החלטות שמתקבלות על ידי מהנדסים ומעצבים בארוחת צהריים, או אפילו על ידי מתמחים - וכל זה בלי לספר למנהלים אפילו", כתב בספר.

8. "ההוראות לא ברורות, זה כמו משחק ניחושים שבו אני מועד להיכשל"

אחד העובדים לשעבר סיפר כי אחרי שהוכנס לתוכנית ניסיון בת עשרה ימים בהתבסס על ביצועים, הצוות שלו אפילו לא טרח לתת לו משוב. "בשלב מסוים פשוט התפטרתי במקום".

9. "אנשים מפנים אליי תלונות רק כי אני עובד בפייסבוק"

אשתו של עובד לשעבר בפייסבוק סיפרה כי בעלה קיבל באופן קבוע תלונות מצד בני משפחה, חברים ומכרים, רק משום שהוא עובד בפייסבוק. "כאשתו, ביקשו ממני לעתים קרובות לעזור לסדר את הגדרות הפרטיות, כי אם אני נשואה למישהו שעובד בפייסבוק, אני בטח יודעת".


10. "חוסר מיקוד מוחלט בצוות שלי"

"ביום האחרון של ההתמחות שלי הצוות החליט שלא כדאי לכתוב מחדש את הפרויקט במלואו", סיפר מתמחה לשעבר, אחרי שבילה את כל זמנו בחברה בעיצוב מחדש וקידוד של הפרויקט המדובר. "אם היה מועבר לצוות חזון ברור יותר של עתיד המוצר הזה, הייתי יכול לערוך בו שיפורים ולהשפיע על החברה בצורה חיובית יותר".

11 מתוך 11 |
פייסבוק
1 מתוך 11 |
הלוגו של פייסבוק משתקף מחלון בבייג'ין
2 מתוך 11 |
צילום: dreamstime

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker