בלעדי

יבמ השלימה עסקת הרכישה של טראסטיר; סכום העסקה - 650 מיליון דולר

ל-TheMarker נודע כי עוד לפני ההצעה שהובילה לבסוף לרכישה, הגישה יבמ לטראסטיר הצעת רכישה מוקדמת יותר לפני כשנתיים בסכום נמוך יחסית

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

חברת יבמ הודיעה הבוקר על השלמתה של העסקה לרכישת חברת אבטחת המידע הישראלית טראסטיר (Trusteer). בניגוד לפרסומים קודמים, ל-TheMarker נודע כי סכום העסקה הוא 650 מיליון דולר ולא יותר מ-800 מיליון דולר. גם בסכום זה, רכישת טראסטיר עודנה הרכישה הגדולה שביצעה יבמ בישראל. "טראסטיר תרחיב את יכולות אבטחת הנתונים של יבמ בסביבת ענן, עולם המובייל, ואבטחת נקודות הקצה", ציין ברנדן האניגן, המנהל הכללי של תחום מערכות האבטחה ביבמ בהודעה מטעם החברה. "הרכישה מסייעת לנו לספק ללקוחותינו מערך מקיף של פתרונות לבלימת תוכנה זדונית ברשת ובנקודות הקצה".

בנוסף להודעה על השלמת העסקה, הודיעה יבמ על הקמת מעבדה חדשה לאבטחת סייבר שתפעל בישראל. המעבדה תשלב יותר מ-200 חוקרים ומפתחים מטראסטיר ומיבמ שיתמקדו בפיתוח פתרונות לאבטחת מערכות מובייל ואפליקציות, הגנה מפני איומי אבטחה מתקדמים, תוכנות זדוניות, מניעת הונאות ופשעים פיננסיים. המעבדה החדשה תיתווסף למרכזי המחקר והפיתוח של יבמ שכבר קיימים בישראל. בנוסף למעבדת המחקר, שתתבסס על פעילותה של טראסטיר, מחזיקה יבמ מעבדה נוספת בתחום אבטחת המידע בארה"ב, שמבוססת על רכישת Q1 Labs ב-2011.

כתבות נוספות ב-TheMarker

רודוס, אנטליה או אילת: איפה תמצאו את החופשה הזולה ביותר?

עסקת נוקיה-מיקרוסופט: שתי ענקיות שעשו היסטוריה והתעייפו

צפו: הגאדג'ט שעולה 35 דולר והופך את הטלוויזיה לחכמה

ברנדן האניגן, מנהל חטיבת מערכות אבטחה ב-IBM, ומנכ"ל טראסטיר מיקי בודאיצילום: עופר וקנין

ל-TheMarker נודע כי עוד לפני ההצעה שהובילה לבסוף לרכישה, הגישה יבמ לטראסטיר הצעת רכישה מוקדמת יותר לפני כשנתיים בסכום נמוך יחסית. בסבב השיחות הנוכחי בין החברות שהחל לפני כשבעה חודשים דרש מנכ"ל טראסטיר 650 מיליון דולר. יבמ נעתרה לדרישתו של בודאי מתוך רצון להעמיק את יכולותיה בתחום הסייבר, לאור חוסר שביעות רצון בתאגיד מההישגים שהניבה לחברה רכישה קודמת בתחום הסייבר – ככל הנראה רכישת Q1 Labs ב-2011.

תהליך בדיקת הנאותות של העסקה נמשך חצי שנה, והוא כלל בדיקה דקדקנית של הטכנולוגיות של טראסטיר על ידי צוות של 20 אנשי טכנולוגיה מיבמ. במהלך המו"מ שהו נציגי שתי החברות במשך שבוע יחד במלון - כ-80 מעובדי יבמ וכ-10 מעובדי טראסטיר. מעורבים בעסקה ציינו כי מנכ"ל טראסטיר בוודאי התחרט בדיעבד על שלא נקב בדרישת מחיר גבוהה יותר

טראסטיר שהוקמה ב-2006 על ידי בודאי ושלמה קרמר, גייסה עד לרכישתה כ-10 מיליון דולר בלבד מקרמר ומקרן USVP האמריקאית, שהיתה בין המשקיעות בצ'ק פוינט, מלאנוקס, דיון נטוורקס וקומפיוג'ן הישראליות. החברה מעסיקה יותר מ-300 עובדים, מהם כ-240 במרכז הפיתוח בישראל וכ-100 במרכז המכירות והפיתוח העסקי בבוסטון. החברה נהפכה לרווחית לפני כמה שנים, וכיום הכנסותיה מגיעות לכ-100 מיליון דולר בשנה. מרבית לקוחות החברה הם מארה"ב ובריטניה, ובשנים האחרונות מתרחבת החברה גם לאזורים נוספים בעולם.

בתחילת דרכה פיתחה טראסטיר תוכנה שמותקנת על מחשבי קצה של לקוחות ועובדים בבנק, שמופעלת בשעת ניסיון גישה לפורטל לביצוע פעולות בנקאיות, או פורטל גישה למערכות שמיועד לעובדים. מטרת התוכנה היתה לאתר ולעצור את פעילותם של סוסים טרויאניים שיכלו להיכנס למערכות הבנק או לבצע פעולות בנקאיות בהתחזות ללקוח.
בהמשך הוציאה טראסטיר מוצר נוסף - רכיב תוכנה ששולב בפורטלים עצמם, וביצע את איתור הסוסים הטרויאניים עם הגישה לפורטל. בשונה מהמוצר הראשון, שדרש התקנה, רכיב התוכנה לא ביצע הסרה בפועל של הסוסים הטרויאניים, אך הוא הרחיב מאוד את ההגנה על מערכות הבנק, מכיוון שאת התוכנה שדרשה התקנה הורידו רק 5%–10% מלקוחות הבנקים.

סכום הרכישה - 650 מיליון דולר – משקף מכפיל 65 להשקעה בחברה, אחד המכפילים הגבוהים שהושגו בישראל בשנים האחרונות. עם זאת, המכפיל שמשתקף מסכום הרכישה המעודכן נמוך מהמכפילים שהושגו בשתי עסקות אחרות שבוצעו בישראל מ-2008 - רכישת XIV על ידי יבמ, ורכישת אינטוסל על ידי סיסקו.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker