חברת התשלומים הסלולריים הישראלית Check גייסה 24 מיליון דולר

Check - לשעבר PageOnce - הינה חברה שמתמקדת בתשלומי חשבונות ויש לה 10 מיליון משתמשים בארה"ב ■ החברה העבירה בשנה האחרונה תשלומים על סך חצי מיליארד דולר

אור הירשאוגה
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים7

חברת התשלומים הסלולריים הישראלית Check, לשעבר PageOnce, דיווחה על השלמת סבב גיוס של 24 מיליון דולר. סבב הגיוס הנוכחי מביא את סך ההשקעות בחברה שמעסיקה כ-100 עובדים ל-49 מיליון דולר. היישום של החברה נחשב כיום לשירות תשלום החשבונות הסלולרי העצמאי המצליח בארה"ב.

"המטרה המרכזית של היישום היא להראות למשתמשים מה מצב החשבונות שלהם ולשמור שהם יהיו תמיד בצד הירוק", הסביר גיא גולדשטיין, מנכ"ל החברה. בעקבות הגיוס מתכוונת Check להרחיב את כוח האדם של החברה.

Check הוקמה ב-2007 על ידי גיא גולדשטיין, טייס קרב בעברו, אחיקם קאופמן וניסים טפירו - שלושתם יוצאי חברת מרקורי הישראלית שנרכשה על ידי HP. ב-2008 גייסה החברה 1.5 מיליון דולר בסבב ביד מהיזמים לירון פטרושקה ובובי לנט. איתן בק, שותף בפיטנגו שפועל בעמק הסיליקון, הוביל ב-2009 מהלך השקעה של 6 מיליון דולר בחברה, בעקבותיו הצטרף לדירקטוריון. במאי 2011 Check, אז PageOnce, גייסה 11 מיליון דולר בסבב בהובלת Morgenthaler. בו השתתפה גם פיטנגו. את הסבב הנוכחי הובילה קרן ההון סיכון האמריקנית Menlo Ventures, אליה הצטרפו הקרנות שהשתתפו בסבבים הקודמים בחברה - פיטנגו, מחזיקת המניות הגדולה בחברה ו-Morgenthaler.

ניסים טפירוצילום: עופר וקנין

לפני כשנתיים ביצעה החברה תפנית עסקית כשהחלה לעסוק בתחום התשלומים הסלולריים, ובחודש מאי האחרון שינתה החברה את שמה ל-Check כדי להתאים לפעילות החדשה.

"אנחנו מאפשרים למשתמש לשלם בכל דרך שהוא רוצה, בין שמדובר בכרטיסי חיוב, כרטיס אשראי או ישירות מחשבון הבנק. בחלק מהמקרים אנחנו מאפשרים ללקוחות לשלם באמצעי תשלום שנותן השירותים לא מאפשר לשלם באמצעותו. כך למשל, אנחנו מאפשרים למשתמשים לשלם לחברות מים ולרשויות מוניצפיליות מכרטיסי אשראי, בשעה שהן עצמן מאפשרות רק תשלום ישיר מחשבון הבנק. למשתמשים שנוח להם יותר לשלם מכרטיס האשראי, או שאין באפשרותם לשלם את החשבון בשל מצב החשבון בבנק, אנחנו מספקים פיתרון ייחודי". בשנה האחרונה מציין גולדשטיין עשרת מיליוני המשתמשים של Check העבירו באמצעות היישום חצי מיליארד דולר.

עשו לנו לייק לקבלת מיטב הכתבות והעדכונים ישירות לפייסבוק שלכם

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker