אמנדה רוזנברג: המאהבת היהודייה של מייסד גוגל

סרגיי ברין, שעזב את אשתו בשש השנים האחרונות, מנהל ככל הנראה רומן עם אמנדה רוזנברג, ממוצא יהודי וסיני שעבדת בשיווק של פרויקט גוגל גלאס

סוכנויות הידיעות
סוכנויות הידיעות

אחרי שאושר אתמול כי סרגיי ברין, ממייסדי גוגל, נפרד מאשתו בשש השנים האחרונות, אן ווצ'יסקי, היום פורסמו ברחבי ארה"ב ידיעות כי ברין יוצא עם מנהלת השיווק של פרויקט גוגל גלאס, אמנדה רוזנברג.

הדיווחים על כך מעוררים תהיות בבלוגים באינטרנט על קידומה המקצועי של רוזנברג ועל היחסים בתוך החברה. בשבוע שעבר דווח כי בכיר אחר בחברה, הוגו בארה עזב אותה. בארה, יצא בעבר עם רוזנברג ולפי שמועות ברשת, באחרונה היתה תקרית ששלושתם מעורבים בה.

רוזנברג עובדת בגוגל מאז 2008, לפי הפרופיל שלה ברשת החברתית לינקדאין ובאחרונה היא עברה מתפקיד שיווקי ברשת החברתית גוגל + לפרויקט המשקפים החכמים, שבו ברין מעורב מאוד. רוזנברג, שעברה לסן פרנסיסקו מלונדון, עמוד גם ברשת החברתית גוגל פלוס, שבו היא מעלה תמונות מפיתוח גוגל גלאס.

כתבות נוספות באתר TheMarker:

מה שקורה עכשיו // מפקד גל"צ החדש ערך בה שינוי הסטורי - בדרך הוא גם פיטר טאלנטים והפחית את השכר

ידיים למעלה, זה שוד בנקאי

בעיתון "דיילי מייל" הבריטי נכתב כי רוזנברג בת ה-27 למדה באותו קולג' שבו למדה הנסיכה הבריטית קייט מידלטון ואחותה פיפה ויוצאת עכשיו עם ברין בן ה-40. לפי דברים שכתבה על עצמה באינטרנט, רוזנברג היא חצי יהודיה וחצי סינית. "נולדתי בהונג קונג וגדלתי בבריטניה. מיזטרופית שגרועה במתמטיקה, אז יש לי את הרע משני העולמות", כתבה רוזנברג ביחס למוצאה. ברין, בן להורים יהודיים, עבר בגיל 6 לארה"ב מברית המועצות עם משפחתו.

ברין, שלו 24.5 מיליארד דולר, לפי מדד המיליארדרים של בלומברג, חתם עם אשתו על הסכם ממון לפני הנישואים, כך שהגירושים הצפויים לא צפויים להשפיע על ניהול החברה – כלומר ווצ'יסקי אינה צפויה לקבל נתח מניות משמעותי.

עם זאת, בעולם הקטן של האליטה של עמק הסיליקון, גירושים עלולים להיות מכוערים. גוגל השקיעה בחברה של ווצ'יסקי, ובני הזוג עבדו על פרויקטים פילנתרופיים ביחד, ששוויים היה מאות מיליוני דולרים. אחותה של ווצ'יסקי, סוזן, היא סגנית נשיא בכירה בגוגל וחברה בצוות הניהול של לארי פייג'.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker