נטישת הלקוחות בפרטנר נעצרת - הרווח הנקי נשחק ב-83%

הכנסות פרטנר קטנו ב-21% ל-1.1 מיליארד שקל ברבעון ■ החברה מסרה כי שיעור הנטישה הרבעוני ירד ל-9.4% מול 10.4% ברבעון הראשון

אמיתי זיו
שתפו בפייסבוק
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

אחרי סלקום ופלאפון פירסמה הבוקר (ד') גם פרטנר את תוצאות הרבעון השני לשנת 2013. החברה חוותה שחיקה בכל המדים הפיננסיים, אך מרמזת על היחלשות ברמת התחרות - קצב נטישת המנויים קטן, והחברה דיווחה על עלייה קטנה בהכנסה מלקוח לחודש בהשוואה לרבעון הראשון של השנה.

הכנסות פרטנר קטנו ב-21% ל-1.1 מיליארד שקל ברבעון. השחיקה חלה גם במכירת ציוד קצה - מכשירי טלפון, וגם בהכנסות משירותים שירדו ב- 22% ל- 950 מיליון שקל. ה- EBITDA של החברה ירד ב- 34% ל-280 מיליון שקל וכעת ה- EBITDA מהווה 25% מהכנסות החברה (מול 30% ברבעון המקביל). פרטנר מדווחת על רווח נקי של 20 מיליון שקל בסך הכל - רווח נמוך מאד ושחיקה בנתון של 83%. תזרים המזומנים החופשי של החברה הסתכם ב-287 מיליון שקל, ירידה של 8%. מול זאת, כאמור, ההכנסה מלקוח בודד עמדה על 83 שקל בחודש ברבעון הנוכחי, מול 82 שקל ברבעון הראשון של השנה. פרטנר מדווחת על איבוד של 11 אלף לקוחות אך מדובר בלקוחות כרטיסי חיוג, prepaid. החברה מוסרת כי שיעור הנטישה הרבעוני ירד ל- 9.4% מול 10.4% ברבעון הראשון.

בהתייחסו לתוצאות הרבעון השני של שנת 2013, אמר היום חיים רומנו, מנכ"ל פרטנר: "תוצאות הרבעון השני של שנת 2013 משקפות מחד את המשך השפעתה של התחרות בשוק, ומנגד, את השקעתנו בנכסיה העיקריים של החברה: שירות לקוחות ברמה גבוהה, קדמה טכנולוגית והרשת המתקדמת ביותר. במקביל, אנו מבצעים שינויים בפעילות העסקית, בגישה השיווקית ובמבנה ההוצאות של החברה, מהלכים אשר הביאו לירידה של 153 מיליון שקל בהוצאות התפעוליות בהשוואה לרבעון השני של שנת 2012".

חיים רומנוצילום: איתן ריקליס

זיו לייטמן, מנהל הכספים הראשי של פרטנר, ציין בהתייחסו לתוצאות הרבעון:
"התוצאות הכספיות של הרבעון השני של שנת 2013, בהשוואה לרבעון הקודם, משקפות את השפעת המשך התחרות בשוק התקשורת, עונתיות ומהלכי ההתייעלות, שהחברה המשיכה ליישם גם במהלך רבעון זה.

במהלך הרבעון השני של שנת 2013, המשיכה החברה בהתאמת מבנה ההוצאות, ודיווחה על ירידה בהוצאות התפעוליות (לא כולל עלות המכר בגין ציוד והוצאות פחת והפחתות) של כ-20 מיליון שקל לעומת הרבעון הראשון של שנת 2013. החברה מתכוונת להמשיך ביישום מהלכי התייעלות תפעולית נוספים גם ברבעונים הבאים, במטרה להמשיך ולהוריד את ההוצאות התפעוליות.

במקביל פרטנר מודיעה על שינוי אירגוני ופרסונלי. סמנכ"ל השיווק והתוכן של החברה, צביקה שיינפלד, יהפוך לסמנכ"ל החטיבה הקמעונאית שפרטנר הקימה. לחברה גויסה נעמה גת שתהיה סמנכ"לית השיווק ומנועי הצמיחה של פרטנר. מפרטנר נמסר: "בתפקידה האחרון, כסמנכ"ל ומנהלת חטיבת שיווק ופיתוח עסקים בבנק מזרחי- טפחות, רשמה לזכותה את יצירתו של המותג האחוד של הבנק, והייתה אחראית על פיתוח האסטרטגיה, השיווק והפרסום הייחודיים בשוק תחרותי, בניית מערך צרכני ושרותי אשר תמך בצמיחה ובגיוס לקוחות חדשים".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker