האקרים סורים פרצו לשירות ההמלצות של אאוטבריין

שירות ההמלצות של אאוטבריין נפרץ והושחת ביום חמישי על-ידי פורצים מקבוצת הצבא האלקטרוני של סוריה

יניב פלדמן, GeekTime
יניב פלדמן, GeekTime

ביום חמישי אחר הצהריים, החלו מספר אתרי תוכן גדולים ברשת ביניהם ה-Washington Post, האתר של מגזין הטיים והאתר הרשמי של CNN להציג המלצות תכנים המובילות לאתרים ודפי נחיתה של קבוצת ההאקרים הסורית – Syrian Electronic Army (או SEA).

הקישורים שהוצגו, הגיעו ממנוע ההמלצות של חברת אאוטבריין הישראלית, אליו הצליחו ההאקרים להשיג גישה באמצעות מתקפת פישינג, בדומה לכל המתקפות האחרונות של הקבוצה, ביניהן גם על אפליקציית הצ'ט הישראלית וייבר.

לפוסטים נוספים ב-GeekTime

חודש לפני: עושים סדר לקראת האייפון הבא

Nextpeer מציעה למפתחי משחקים במובייל פלטפורמה חברתית

זמן קצר לאחר שפורסם דבר המתקפה, הודיעה החברה באמצעות טוויטר ומייל הנשלח לכל המשתמשים בשירות על-ידי מנכ"ל החברה, ירון גלאי, כי החברה נמצאת תחת מתקפה וכי היא בוחנת את הממצאים בשטח ולאחר מספר שעות אף הודיעה החברה על השבתה כוללת של השירותים על-מנת לעמוד את הנזקים ולוודא כי השירות אכן מאובטח לפני שיעלה שוב לאוויר.

ביום שישי לפנות בוקר ירון גלאי, מנכ"ל ומייסד אאוטבריין, שלח מייל ובו הוא ציין כי השירותים חזרו לתפקד כשורה והרשת מאובטחת. אף על פי שממדי הנזק שנגרמו למערכת של אאוטבריין או ללקוחות השונים שהושפעו מהפריצה לא פורסמו, סביר להניח שלא מדובר בנזק משמעותי (שכן לא היה מדובר בפירצת אבטחה, אלא בסך הכל בנתוני התחברות למערכת הניהול ש"דלפו החוצה"), לפחות לא ברמה הטכנית.

לפוסט המקורי ב-GeekTime

אאוטברייןצילום: צילום מסך

תגובות

הזינו שם שיוצג כמחבר התגובה
בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שהינני מסכים/ה עם תנאי השימוש של אתר הארץ