אמיר טייג

הצלחה נוספת לאנג'ל הישראלי אורן זאב: חברת Chegg הגישה ביום רביעי האחרון תשקיף לרשות נייורת הערך האמריקאית לקראת הנפקתה הקרבה. החברה מתכוונת לגייס כ-150 מיליון דולר.

ההערכות הן שהגיוס יעשה לפי שווי חברה של כ-800 מיליון דולר, לפני הכסף. זאב הוא אחד המשקיעים הראשונים בחברה ודירקטור בה. על פי אתר crunchbase, זאב היה המשקיע המהותי השני שהשקיע ב-Chegg בשנת 2008, שלוש שנים לאחר הקמתה. על פי הדיווח, הוא השקיע כ-4.7 מיליון דולר.

Chegg עוסקת בשכרת ספרי לימוד בארה"ב. לאחר השקעתו של זאב, הצטרפו לחברה שורת משקיעים מכובדים שהבולטת בינהם היא קרן קליינר פרקינס, שהשקיעה 57 מיליון דולר ב-Chegg בשנת 2009.

Chegg מנסה לשנות את תחום הלימודים ולספק פיתרון זול לסטודנטים הנאלצים לשלם כיום סכומים גבוהים עבור רכישת ספרי לימוד. החברה מחזיקה בספריה של כ-180 אלף ספרים ועוד 100 אלף כותרים דיגיטליים.

אורן זאבצילום: דודו בכר

היא משכירה ספרים אלו לסטודנטים באמצעות האתר שלה, ושולחת את הספרים בדואר. בתום השימוש, הסטונדטים מחזירים את הספר באמצעות מעטפה מבויילת שמקבלים בעת ההשכרה. בתשקיף דיווחה החברה כי היא מגיעה ל-30% מהסטונדטים בארה"ב. החברה הוקמה במקור על ידי סטונדטים באוניברסיטת איווה, והמנכ"ל שלה הוא דניאל רוזצוויג, לשעבר סמנכ"ל תפעול של יאהו.

Chegg דיווחה כי הכנסותיה במחצית השנה הראשונה של 2013 עמוד על 117 מיליון דולר, לאחר שצמחו בכ-26% לעמות התקופה המקבילה אשתקד. הרווח התזרימי שלה (EBITDA) הוכפל בתקופה זו ועמד במחצית הראשונה של השנה על 26.8 מיליון דולר. את ההנפקה מובילים בנקי ההשקעות מריל לינץ', וג'י פי מורגן. המניה צפויה להירשם למסחר בבורסת ניו יורק (NYSE).

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker