Cyvera הישראלית גייסה 11 מיליון דולר בהובלת באטרי ונצ'רס

עוד השתתפו בגיוס של חברת האבטחה המספקת פתרונות למניעת התקפות Zero-Day פרופ' אהוד ווינשטיין, מייסד אנוביט, וד"ר אופיר שלבי

חן אידן , GeekTime
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

חברת Cyvera הישראלית המספקת פתרונות אבטחה למניעת התקפות Zero-Day מודיעה על השלמת סבב גיוס בסך 11 מיליון דולר. את סבב הגיוס הובילה Battery Ventures ביחד עם היזמים פרופסור אהוד ווינשטיין ודוקטור אופיר שלבי.

לפוסטים נוספים ב-GeekTime:

Zazoo מגייסת 2 מיליון דולר

חכמת ההמונים למען בדיקת תוכנה

מציבים מאבטחים בכניסה

הטכנולוגיה אותה פיתחה חברת Cyvera עובדת בצורה מעט שונה מפתרונות האבטחה הקיימים כיוק בשוק. במקום לנסות ולזהות את המתקפה עוד לפני שהיא מתרחשת, החברה מונעת מתקפות באמצעות חסימת הדרך בה המתקפה מתקדמת, ומונעת מהתוקף להשתמש ב"ארגז הכלים" שלו. המערכת של החברה מתמקדת בשני הוקטורים הנפוצים והחמורים ביותר של התקפות זדוניות באמצעות חסימת נסיונות לנצל חולשות תוכנה, או נסיונות לנצל טקטיות "חברתיות" המעודדות את המשתמשים להריץ קבצים זדוניים על גבי מחשביהם.

מוצר הדגל של החברה נקרא Cyvera TRAPS, או Targeted Remote Attack Prevention System ומדובר בפלטפורמת Client-Side. המוצר מורכב מסוכנים הנמצאים בנקודת הקצה, מערכת ניהול מרכזית וכמובן מרכז התראות. הסוכנים מציבים מלכודות ומחסומים בדרכים האפשרויות בהן הנוזקות או הפורצים עשויים להתקדם, ומבצעים פעולות אקראיות לגילוי התקיפה.

בנוסף לעצירתה של המתקפה ומניעת פעילויות זדוניות, מציעה החברה סביבה מבודדת למחקר וניתוח המתקפות, המבוססת על ראיות זיהוי פלילי שנאספו במהלך נסיון החדירה למערכות. כך למעשה היא יכולה להעניק לחברות לא רק הגנה ומניעה, אלא לעזור להן להבין מי יזם את המתקפה ומהיכן בדיוק היא הגיעה.

אחד מלקוחות החברה שהסכים להחשף היא חברת חיפה כימיקלים, תאגיד בינלאומי העוסק בייצור דשנים לחקלאות וכימיקלים לתעשייה ולתעשיית המזון. באמצעות שימוש בפלטפורמה של Cyvera הצליחה החברה לזהות ולחסום מתקפה לפני שנגרם נזק ובזכות טכנולוגיית המחקר והניתוח אף הצליחו למצוא את מקור התקיפה ולזהות את "המוציא לפועל" - שניסה לתקוף חברות נוספות בצורה דומה.

מטפלים בבעיה חזיתית

Cyvera נוסדה ב-2011 על ידי אורי אלטר, נתנאל דוידי ומשה בן-אבו והשיקה את מוצריה לשוק במהלך שנת 2012. נכון להיום החברה, המחזיקה במשרדים בתל אביב וסן פרנסיסקו, עובדת עם מספר שותפות בתחומים מגוונים כגון פיננסים, אנרגיה, כימיקלים, חוק, הייטק ועוד. בעוד שכיום המוצר של החברה עובד על מערכות מבוססות חלונות ומעל כל פלטפורמה (מערכת הפעלה, סביבה וירטואלית וכדומה), היא עובדת במרץ על פיתוח הפתרון גם למערכות הפעלה נוספות, ומקווה כי אלה יגיעו לשוק מאוחר יותר השנה.

סכום הגיוס הנוכחי יעזור לחברה להרחיב את פעולותיה גם בארצות הברית, לצד המשך פיתוח ושדרוג המוצר הקיים שלה, כאשר מתכננת להתמקד בהטמעת הפתרון במגזר הפיננסי, הבריאותי, תשתיות קריטיות והשוק הפדרלי. כחלק מההודעה על הגיוס, הודיעה החברה על הצטרפותה כשותפה בתכנית Security Innovation Alliance של מקאפי, שנועדה להאיץ את הפיתוח של מוצרי אבטחה ותאימות במטרה לפשט את האינטגרציה של מוצרים אלה בתוך סביבות לקוח מורכבות.

נתנאל דוידי, מנכ"ל שותף ב-Cyvera מסביר שהחברה אינה יודעת כיצד המתקפות יראו, אך היא בכלל אינה מעוניינת במידע זה מכיוון שיודעת שחיזוי מראש הוא בלתי אפשרי. במקום, החברה מכירה טכניקות חדירה שונות בהן הפורצים צריכים להשתמש ואכן משתמשים על מנת להתחיל במתקפות, ופעמים רבות נקודות ההתחלה מוסתרות בקבצים שנראים תמימים עבור משתמשי הקצה. בזכות המידע החברה לעצור את ההתקפה או את התקדמותה בשלבים מוקדמים, ובכך למעשה לעזור ללקוחותיה להתחמק מהשפעות של התקפות Zero-Day, או כל התקפה ידועה אחרת.

לפוסט המקורי ב-GeekTime

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker