לרבע מהילדים בגילאי 8-6 יש סלולרי; בגילאי 14-12 - 91%

נירית בן קיש, מנהלת אגף השיווק בפלאפון: "מדי שנה יורד הגיל בו ההורים מציידים את ילדיהם במכשיר נייד. הצורך בשקט נפשי וזמינות של הילד גורמים להורים להעניק מכשיר ראשון כבר בכניסתו לכיתה א'"

אמיתי זיו
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אמיתי זיו

מתי נתתם לילד שלכם את הטלפון הסלולרי הראשון ואיזה דגם זה היה? נתונים חדשים שעולים מסקר שערכה חברת פלאפון על ביצעי על הרגלי השימוש של ילדים בטלפון סלולרי, עולה כי 25% מהילדים בגילאי 6-8 כבר מחזיקים טלפון נייד.

עם העלייה בגיל המספרים קופצים גם כן, כאשר 66% מהילדים בין הגילים 9 עד 11 מחזיקים בנייד ובגילאי 14-12 כבר מדובר ברוב מוחץ של 91%.

באשר להעדפות הילדים עצמם, נמסר מפלאפון: "על אף שמרבית הילדים (49%) מעדיפים אייפון, ההורים דווקא מעדיפים לקנות להם מכשיר אחר". בגילאי 14-6, ל-22% מהילדים יש אייפון ובחתך היותר צר של גילאי 14-12 כבר 28% מחזיקים במכשירי אייפון.

מתכתבים, לא מדברים

"92% מהילדים משתמשים במכשיר על מנת לשלוח הודעות sms לחבריהם ולהורים". נמסר בהודעת החברה.  "56% מהילדים בגילאי 8-6 משתמשים במכשיר הנייד למשחקים כמו קאנדי קראש או אנגרי בירדס. לעומת זאת, ככל שהגיל עולה המכשיר משמש אותם לאפליקציות כמו וואטסאפ, פייסבוק ורשתות חבריות נוספות".

צילום: בלומברג

נירית בן קיש, מנהלת אגף השיווק בפלאפון: "מדי שנה יורד הגיל בו ההורים מציידים את ילדיהם במכשיר נייד. הצורך בשקט נפשי וזמינות של הילד גורמים להורים להעניק מכשיר ראשון כבר בכניסתו לכיתה א'. בשלב ראשון ההורים מעניקים לילד סמארטפון טאץ' שיאפשר לו ליהנות ממכשיר מתקדם בעלויות סבירות, מתוך הבנה שילדים נוטים לאבד ולשבור מכשיר נייד. ככל שהילד גדל אנו רואים שלילד יש דעה בבחירת המכשיר והוא מהווה עבורו צורך חברתי".

כתבות נוספות באתר TheMarker:

משבר הדיור: אגף התקציבים באוצר נגד השר לפיד ומקורביו

פייסבוק רכשה אפליקציית זיהוי קולי

"גם השימושים הינם בהתאם. אם בכניסה לבית הספר הילד בעיקר מתקשר להורים כדי להודיע שהגיע, ככל שהוא עולה בגיל הוא מוריד אפליקציות, שולח הודעות בוואטסאפ, נמצא בקשר עם חברים דרך הפייסבוק ועוד. בשלב בר המצווה ילדים רבים מקבלים כמתנה או רוכשים בכספי המתנות מכשיר אייפון או גלקסי מתקדם".

75% מהילדים עושים שימוש באפליקציות וכאן ישנו הבדל בין המינים: "בנים וצעירים נוטים למשחקים, בנות ומבוגרים יותר נוטים לאפליקציות חברתיות (ווטסאפ ופייסבוק). כמובן שככל שהגיל עולה, האפליקציות האהובות משתנות. בגילאי 14-12 האפליקציה האהובה היא וואטסאפ; בגילאי 11-6 הם מעדיפים משחקים".

הסקר נערך בסוף חודש יולי על ידי חברת אקספרטו, בקרב 920 אמהות לילדים בגיל 14-6, ומהווה מדגם מייצג של האוכלוסיה.

עשו לנו לייק לקבלת מיטב הכתבות והעדכונים ישירות לפייסבוק שלכם

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker