מיזם הסיבים האופטיים יעביר את ערוצי החינם

מי שיזמין מהחברה את הסיב האופטי, שתחל לפעול בעוד כחצי שנה, יקבל לא רק פס רחב לביתו לאינטרנט אלא גם את כל ערוצי החינם שמשודרים היום בפלטפורמת עיד"ן פלוס

אמיתי זיו
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

מיזם הסיבים האופטיים של חברת החשמל (IBC) מכוון גם לטלוויזיה. מי שיזמין מהחברה את הסיב האופטי, שתחל לפעול בעוד כחצי שנה, יקבל לא רק פס רחב לביתו לאינטרנט אלא גם את כל ערוצי החינם שמשודרים היום בפלטפורמת עיד"ן פלוס. זו לפחות כוונת אנשי המיזם והדבר עולה מאחד הסעיפים בבקשת הרישיון ש-IBC הגישה ושנידונה בימים אלו במשרד התקשורת.

ערוצי עיד"ן ינתנו ללקוח בחינם, כשירות נלווה לקו האיטנרנט. הסיב האופטי מסוגל להעביר שידורי טלוויזיה באיכות HD בלי קושי, וכך הצרכן בבית לא יצטרך להחזיק עוד ממיר עיד"ן בנפרד. ערוצים נוספים, יגיעו דרך ספקיות התקשורת בתשלום כמובן.

במשרד התקשורת אוהבים את הרעיון שיכול להגדיל את האטרקטיביות של מיזם הסיבים ואת הסטטוס התחרותי מול בזק ו-HOT אך עוד בוחנים את הנושא מבחינה משפטית. כיום, תכני ערוצי השידור שבעיד"ן פלוס אינם משודרים באינטרנט, גם מסיבות של זכויות יוצרים (תוכן שנרכש עבור הטלוויזיה, לא תמיד מחזיק זכויות לשידור באינטרנט).

צילום: בלומברג

מיזם הסיבים אמור לקבל את הרישיון שלו לקראת סוף חודש אוגוסט וקבלת הרישיון תהיה מלווה בטקס גדול, כנראה גם בנוכחות ראש הממשלה. ההערכה היא שבמועד קבלת הרישיון לא יוחלט עדיין אם לאפשר את העברת שידורי עיד"ן דרך הסיב האופטי והחלטה תתקבל רק כמה שבועות מאוחר יותר.

עשו לנו לייק לקבלת מיטב הכתבות והעדכונים ישירות לפייסבוק שלכם

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker